Ikkje skiskule i dag

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 29. Des 2018


                                                                                              Arkivfoto Svinestranda

Even Nesgård sin skiskule går ut i dag, pga manglande skiføre på Kleivane





Innandørsstemne i Trivselshallen laurdag 19. januar

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 26. Des 2018



Innbyding og funksjonærliste finn du på linkane under:

Innbyding

Funksjonærliste innandørs 2019.docx



Ikkje NC-status på Svinestranda Opp i 2019

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 26. Des 2018




Norgescupen i motbakkeløp er no fordelt, utan Svinestranda Opp i 2019 heller.  Men vi skal lage eit like flott arrangement utan NC-status laurdag 15. juni, her er det berre å krysse av datoen både for funksjonærar og deltakarar!



God jul og godt nyttår!

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 21. Des 2018



Som leiar i Fjellhug Vereide IL ynskjer eg alle medlemmane og styret i laget ei riktig god jul og godt nyttår! Takk for dugnadsarbeid, arbeid i styret og elles alt dokke bidreg med i ulike samanhengar!

Vi ynskjer å stå fram som eit idrettslag som ved samarbeid og kameratskap skal fremje idrett i sunne former. 

Sist og ikkje minst ei stor takk til dokke som stiller opp som sponsorar og støttespelarar, og som bidreg til at dette er mogleg.


Leiar Else Margrethe Larsen



Skiskule/ Skitrening v/ Even

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 19. Des 2018


                               Foto: Even fekk innsatspokal i 2017 for m.a. innsatsen på ski!

Velkommen til Evens skiskole

Hallo! 

Jeg heter Even Nesgård og går 3. året på toppidrett ski ved Sogndal videregående skole. Jeg har i oppgave å ha 10 skitreningstimer med en gruppe i Fjellhug Vereide før jeg slutter på skolen. Er du med?

·Jeg starter med intensiv-kurs i jula og skal ha skiinstruksjon på Kleivane. Du kan være med selv om du ikke går aktivt og konkurrerer på ski. Dette er god læring i teknikk og gøye skiøvelser.

·Du kan møte opp på 1, 2 eller alle de oppsatte timene. Velkommen!

·De som kan være med er: Jenter og gutter fra ca. 6. klasse på barneskolen og oppover!

·Meld deg på til min far Arne (mob.nr 41458803) og det er selvfølgelig gratis. Du kan også bare møte opp på Kleivane uten å melde deg på!! 

·På slutten økta blir det idrettsfrukt sponsa av Fjellhug Vereide og Bama.

·Ta med langrennski (klassisk og skøyteski……..eller det du har) og møt opp:




o   Lørdag 22. desember kl 13.00-15.00 på Kleivane

o   Søndag 23. desember kl 13.00-15.00 på Kleivane

o   Onsdag 26. desember kl 13.00-15.00 på Kleivane

o   Torsdag 27.desember kl 11.00-13.00 på Kleivane. NB! Nytt tidspunkt!

o   Lørdag 29. desember kl. 13.00-15.00 på Kleivane



Innandørsstemne i Trivselshallen - INNBYDING

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 17. Des 2018



Fjellhug/Vereide IL og Sandane T&IL har gleda av å innby dykk til innandørs friidrettsstemne i Trivselshallen på Sandane.

Dato: Laurdag 19. januar  kl 13.00 

Klassar:  Gutar, jenter, menn og kvinner, 8 år (f. 2011)  og eldre  

Øvingar:  60 m m/ elektronisk tidtaking. Lengde, høgde og kule. Gutar/jenter 8-9 år: Liten ball i staden for kule:

Startpengar pr. øving: kr 60,- til og med 12 år (2006), og kr. 90,- for dei som er eldre.  Kontonummer startpengar (betalast samstundes med påmelding): 3705.33.01917

Alle som er fødd i 2006 eller tidlegare må ha heilsårslisens

Premiering: Deltakarmedalje til alle.

Kiosk i foajeen i hallen.

NB! Benytt høvet til å prøve det fantastisk flotte badeanlegget, Trivselsbadet! Ekstra godt tilbod til dei som deltek på stemnet, eller er med deltakarane: Gruppeprisar på billetten: Alle, vaksne som born betalar kr 60,- pr. person. Ein får billettar hos arrangøren.

Påmelding til Dagfinn Nyhammer på epost  dagfinn.nyhammer@enivest.net   innan torsdag 17. januar kl 20.00. 



Friidrett: Hopp uten tilløp i hallen; resultat

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 5. Des 2018

Seriestemne i hopp u.t. i Trivselshallen 4.12.2018






Basar-resultat og nye klubbdrakter

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 15. Nov 2018


På idrettslagsbasaren i Gimle sist søndag, vart nettoresultatet kr. 43 000,-.  Det er på linje med det som det har vore siste åra, og idrettslaget vil takke loddkjøparane og alle som møtte fram for eit godt resultat!  Det er også stor grunn til å takke alle som gav gevinstar!  Butikkar og næringsdrivande på Sandane og andre stader bidrog raust til at det vart mange flotte gevinstar både på årar og loddbøker; TUSEN TAKK!

Leiar i Fj/Vereide, Else Margrethe Larsen, Fortalde om drifta i laget, og ikkje minst at ein no har fått på plass sponsoravtalar og nytt draktsett.  Ny hovudsponsor for Fjellhug/Vereide er Entreprenør Olav Hjemeset AS. I tillegg har ein fått også andre sponsorar - desse skal vi presentere om ikkje lenge.

Klubbdrakta er i våre fargar: Raudt og kvitt. Produktmerket er Hummel, og det blir som tidlegare på Intersport (Sporten) vi får kjøpe draktene.  Den er i moderne kvalitet, og Fj/V håpar at det vert mange raud/kvite julepresangar under juletrea i år!  

Det er viktig at vi brukar lagsdrakta vår på trening, konkurransar og på fritida - det gjev lagkjensle, og det gjev støttespelarane (sponsorane) noko igjen for det dei yter til laget!




KLUBBKVELD

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 14. Nov 2018







        BUTIKKEN LOKKAR MED FØLGANDE TILBOD:

20% PÅ LAGSKLEDE

30% PÅ HALLSKO

20% PÅ ORDINÆRE VARER I BUTIKKEN.





Treningstider friidrett

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 7. Nov 2018

Friidrettstrening for 8-12 år: tirsdagar kl 17-18. Samtrening mellom FJ/V og STIL




Fjelltrimmen 2018 i namn og tal

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 1. Nov 2018



Du finn resultata frå årets fjelltrim i dei to linkane nedanfor:

Fjelltrimmen 2018.docx

FjV_Fjelltrimmen_2018_resultatliste.xlsx



Trenar 1-kurs

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 30. Okt 2018



Laget treng trenarar, og vi ser gjerne at det melder seg på Fjellhug/Vereide-ungdomar, foreldre eller besteforeldre til dette kurset, som går på Skei, i slutten av november.

https://www.friidrett.no/globalassets/kretser/sogn-og-fjordane/bilder/2018/trenar-1-skei.pdf




Handballsesongen 2018/19

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 15. Okt 2018

Handballsesongen er så smått i gang så her kjem ei oversikt over lag, treningstider og arrangement:

Jenter 11 år trenar torsdagar 18:30-19:30 i Trivselshallen bane 3
Trenarar: Roger Hjelmeset og Inger Marie Søreide

Oversikt over 11-års arrangement:
20. okt Trivselshallen (Fj/V er arrangør)
17. nov Strynehallen
9. des Trivselshallen
12. jan. Styrkhallen (Innvik)
09. feb. Eid Idrettshus
10. mars Strynehallen
30. mars Trivselshallen (Fj/V er arrangør)

Gutar 10 og 11 år trenar mandagar kl 19-20 og torsdagar kl 17:30-18:30 i Trivselshallen bane 3
Trenar: Bjørn Roth-Andenæs og Margunn Bolset

Oversikt over 10-års arrangement:
28. okt. Strynehallen
24. nov Styrkhallen (Innvik)
06. jan. Trivselshagen (Fj/V er arrangør)
02. feb Strynehallen
3. mars Eid Idrettshus
30.03 Førdehuset

Minihandball:
Jenter 9 og 10 år trenar tysdagar kl 17-18 i Trivselshallen bane 1 (dette laget er påmeldt i 9-års klassa)
Trenar: Linn Therese Ommedal

Jenter/gutar 8 år trenar onsdagar kl 16-17 i Trivselshallen bane 1
Trenar: Hege Roth-Andenæs

Jenter/gutar 7 år trenar torsdagar kl 18-18:45 på Nordstranda skule (spelar ikkje turnering haustsesongen)
Trenarar: Torunn Skarstad og Bodil Hjelmeset

Oversikt over miniturneringar 2018/2019:
11. nov Strynehallen
9. des Trivselshallen
19.-20. jan Styrkhallen (Innvik)
9. feb Strynehallen
17. mars Eid Idrettshus 

Sidan Fj/V ikkje har eige miniarrangement, men tre andre arrangement i løpet av sesongen så kan foreldre til minilaga bli sett opp på dugnad på andre desse arrangementa.

 Har DU lyst til å spele handball så er det berre å møte opp :-)


Mvh

Styret i Handballgruppa



Møteplan for hovudstyret 2018/19

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 10. Okt 2018

Møteplan er sett opp for hovudstyret så langt for 2018 og 2019. Flott om du som medlem engasjerer deg og melde inn saker. Meld primært inn til den gruppa saka vedrøre, men hovudstyret tek og imot innspel.

Det vert lagt opp til fylgjande møtedatoar for hovudstyret i laget framover:

4. desember

5. februar 

6. mars 

17.mars: Årsmøte i laget


Helsing leiar Else Margrethe Larsen



Treningstider Volleyball

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 9. Okt 2018

Volleyball:

Aldersbestemt volleyball: Gutter og jenter 6. - 10. klasse har trening tirsdager kl. 18.30 - 19.30 i Trivselhallen. Oppstart første tirsdag etter haustferien.



Kan du vere med?

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 9. Okt 2018


                                  (arkivfoto!)


24.-25. november blir det arrangert trenar-1 kurs i friidrett her i fylket. Dette er første gong på svært mange år at ein har denne moglegheiten i eige fylket, vanlegvis må ein ha kryssa fylkesgrensene for å få denne kompetansen. 

Kurset går over to helger, dette er første del. Del 2 blir i første del av 2019. 

 Datoane er november er fastsatt, dei andre rammefaktorane er ikkje heilt avklart p.d.d. Sender likevel ut denne informasjonen no, slik at alle aktuelle kan setje av denne helga. Klarar vi ikkje å fylle opp kurset (minimum 12 deltakarar), kan det i verste fall gå like mange år til vi får sjansen igjen.  

 For å vere kvalifisert til kurset treng ein kurset «friidrett for barn» eller aktivitetslederkurs, i regi av friidrettsforbundet eller NIF. Eit slikt aktivitetsledarkurs i regi av Idrettskrinsen blir også arrangert i Førde 19.-20. oktober om det er aktuelt: https://www.idrettsforbundet.no/idrettskretser/sogn-og-fjordane-idrettskrins/kalender-sf1/aktivitetsleiarkurs-barneidrett/

 

Asgeir Årdal

dagleg leiar Sogn og Fjordane Friidrettskrins

 




Gloppen Halvmaraton 2018 - Resultat

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 6. Okt 2018




Her er rusultat frå dagens halvmaraton -  meir bilete kjem litt seinare. Vinnararr i dame- og herreklassen vart Trude Eimhjellen og Bendik Grimsbø - som i fjor!







Deltakarliste Gloppen Halvmaraton 2018

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 5. Okt 2018

Her er lista for morgondagens løp:

Gloppen Halvmaraton 2018.xlsx




Gode støttespelarar for Gloppen Halvmaraton

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 4. Okt 2018

Premiering til løparane er litt viktig på eit arrangement som Gloppen Halvmaraton.  Difor set vi pris på å bli godt mottekne når vi spør næringsliv og bønder i Gloppen om noko som egnar seg til løparpremiering.  Med mange klassar, og ikkje altfor mange i kvar klasse, har vi funne at ei sosial premiering, der vi trekkjer premiar på startnummer og ikkje ut frå prestasjonar, er det rette for oss.  I tillegg får alle ein medalje for deltakinga.

Eit lite unnatak frå den sosiale premieringa har vi:  Beste tid i herre og dame-klassen skal få premie for innsatsen sin!

Vi vil framheve dei som har gjeve premiar.  Først og fremst Gloppen Hotel, som spanderer overnatting for to, med tre-rettars middag til ein heldig løpar!  Tusen takk til hotellet vårt!



Tusen takk også til desse:















Også stor takk til desse premiesponsorane, som ikkje har logo, men som er like viktige for det:

Daniel Dyrnes (frukt)

Børre Tystad (frukt)

John Elling Vereide (frukt)




BASAR

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 1. Okt 2018


Idrettsbasaren går av stabelen søndag 11. november kl 16.00, i Gimle

- Eiga loddbok for borna
- Åresal, Quiz og trekning av loddbøker
- Pizza, kaffi og kake m.m.

Gevinster kan leverast inn på Leif Austrheim/MECA



Nordstrandsløpet - Resultat 30/9-18

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 30. Sep 2018

Resultata frå dagens løp. Løpet var det siste i årets Nordfjordkarusell, og samanlagtvinnarane vil vi kome tilbake til seinare.






Nordstrandsløpet på søndag

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 26. Sep 2018



Søndag 30. Sept. vert det årlige Nordstrandsløpet arrangert, med Fjellhug/Vereide Il som tilskipar.

Dette er også siste løpet i Nordfjordkarusellen, og dermed vil det bli premieutdeling for karusellen etter løpet. Konkurranseklassen startar kl 16.00  Trimklassen går ut mellom 15 og 15.30.

Løypa har som vanleg med start frå Nordfjord Folkehøgskule, og går inn vegen mot Sandane, der ein snur på Hauge, og tek same veg tilbake.  Løypa er totalt 6,7 km, med ein flat og fin løypeprofil.

Alle frå 12 år og oppover kan delta i konkurransen.  Aldersklassane er 12-15, 16-18, 19-22, senior, og veteranklassane.  Det vert premiering på loddtrekking, samt medaljer til alle som fullfører.  

Nordfjord Folkehøgskule er medarrangør på løpet, og Nordstrandsløpet har alltid hatt ei fin ramme og stor stemning.  Det har elevane på skulen sytt for.  Dei plar også stille med mange deltakarar.

Det går mot slutten av ein sesong der Fjellhug/Vereide IL har hatt mange arrangement.  Laurdag 6. oktober går det siste, nemleg Gloppen Halvmaraton.  Idrettslaget håpar på god deltaking på begge desse to siste arrangementa.



Fleire "ukjende" til Gloppen Halvmaraton

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 21. Sep 2018


Sjølv om det er ei god stund igjen til påmeldingsfristen for Gloppen Halvmaraton, er det artig for oss som arrangørar å sjå påmelding frå 5-6 deltakarar som ikkje har vore her før.  Vi vel å tolke det som at det er god interesse for å delta hos oss, og vi er spente på vidare påmeldingar.

Med regn og ruskever så lenge som det har vore no, og som også skal vare i komande veke, bør all sansynlegheitsberekning gå på at dette kan ikkje "vare evig". Og dermed så får vi nok ein flott laurdag 6. oktober på Sandane!



Bilete på heimesida

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 18. Sep 2018



Det finst varsomheitsplakatar for bruk av bilete på internett og media elles.  Stort sett går det på å vise omtanke på kva som vert publisert, og det gjeld spesielt bilete av mindreårige.  Idrettsforbundet har laga nokre retningslinjer for dette, som de finn på vedlagte fil.  Samtykkeerklæring bilete.pdf

For heimesidene til Fjellhug/Vereide har vi prøvt å ha ei forsiktig linje når det gjeld publisering av nærbilete og oppstilte bilete, der vi ikkje har spurt om lov til publisering.  Bilete av aktivitetar, konkurransar og lignende, der ungane er i "full fart" er litt vanskelegare å praktisere samtykke i.  Vi har til no heller ikkje fått negative tilbakemeldingar frå nokon vedrørande biletbruken på heimesida vår. På dei minste har vi som oftast praksis i enten å ikkje skrive namn, eller bruke berre førenamn.

Ei heimeside utan bilete er vel heller ikkje ønskjeleg; det blir fort litt kjedelege greier. Bilete er også viktig historisk materiale. Vi har imidlertid respekt for dei som av ein eller annan grunn ikkje ønskjer bilete av seg på heimesida, og vi reknar også med at foreldre eller andre seier frå dersom dette ikkje er ønskjeleg. 

Samtykkeerklæring bilete hadde vore flott om vi kunne fått i retur.  Det kan gjerast på epost, eller rett og slett at de sender nokre ord på epost om at det er greitt at idrettslaget får bruke bilete av dei håpefulle på laget sine internettsider, årsmeldingar og anna som vi publiserer.  Epost: dagfinn.nyhammer@enivest.net  




Resultat Regionsleikane

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 16. Sep 2018

(dersom nokon har nokre bilete frå dagens stemne, tek eg gjerne i mot - fekk ikkje tid å fare ut med fotoapparatet.... Epost dagfinn.Nyhammer@enivest.net )

Resultat frå dagens Regionleikar 8-12 år på Byrkjelo Stadion

Vi har fått inn litt merknader, som viser seg å vere heilt på sin plass, samanhaldne med originallistene.  Dette er korrigert her på sida så langt vi har fått melding om det, og de må sjølvsagt kome med fleire dersom de finn feil.  No er også 1000 m kappgang G13 lagt inn i lista.


60 m



Lengde




Liten Ball



600 m






Tidsskjema Regionsleikane + Deltakarliste

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 14. Sep 2018




Tidsskjema på Regionsleikane søndag 16. sept.  Litt små endringar ilaurdag kveld, m.a. prøver vi å starte lengde G08-10 kl 13:50, då dette er ein stor klasse. Tidsskjemaet er svært stramt, men vi prøver å unngå at stemne skal vare noko særleg over to timar. 




Deltakarliste:








Gloppe-Trim nr. 15, 12/9-18

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 12. Sep 2018


Roset vs Roset på dagens Gloppe-Trim.  Det årlege veddemålet der onkel utfordra nevø.  Vi ved tidtakarbordet valde å ha litt avgjerande makt på familieoppgjeret:  For å bli erklært vinnar måtte Jan Erik slå Håkon med 2 minutt.  Som resultatlista viser vart det 2.15 i favør av onkel, og han vart dermed veddemåls-vinnar.  Kva premien vart, veit berre dei to...

Neste onsdag er det avslutning av årets Gloppe-Trim.  Då trekkjer vi eit par flotte premiar mellom dei som har delteke mest, samt at også alle som har minst 8 frammøte i år, får seg ein liten premie.










Regionsleikane 8-12 år på Byrkjelo. INNBYDING

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 8. Sep 2018


INNBYDING TIL REGIONSLEIKANE FINN DU HER:  Innbyding 2018.docx



Gloppen Halvmaraton - funksjonærliste

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 8. Sep 2018




Tre av funksjonærane i 2017: Birger Berge (lede-bil), Henry Hammersland (drikke og tidtakar vendepunktet), og Odd Arne Kolseth (løypevaktsjef i Hansen-svingen)


     GLOPPEN HALVMARATON laurdag 6. okt. 2018

(start ved STIL-stova kl 14.00, ein del startar kl 13.30)


Stemneleiar:                                                   Dagfinn Nyhammer

Startar:                                                              Arne Klakegg

Tidtaking:                                                           Jon R Hauge/Arne Klakegg

Tidtaking/sekretariat, resultatskriving/medaljer:  Yngvill Oen  (Ingunn E. og Kirsti hjelper også til i målområdet når dei er ferdige med løypevaktjobben)  

Løype-bil:                                                          Magne Moritsgård

Merking av løypa/km-skilt:                                 Dagfinn Nyhammer

Løypevakter Hansensvingen:                    Odd Kolset (hovudansvarleg) , Merete G Tveit , Else Lundestad, Elling Fjellestad

Her er det viktigast å passe mest på på sørsida av svingen, sidan løparane kjem i innersvingen, mot trafikken.  Vi set opp skilt om at det føregår løp før svingen, og kanskje nokre små kjegler i innersvingen som gjev ein god halvmeters rom for løparane?  Vakthaldet har vi berre bruk for til alle har passert på veg ut, inn att spring dei med trafikken, og kjem ein og ein, og då burde det greie seg med kun varslingsskilta)


Løypevakt ved G-sport-hjørnet:              Jonfinn Aske, Kirsti Bjotveit, Per Rune Vereide

Her må trafikken inn mot krysset stoppast dei 1-2 minuttane det tek før løparane har kome seg frå Firdavegen og inn på FV615.  Så må ein passe på at det ikkje er fotgjengarar som går i vegen i same tidsrommet. Løparane spring i gata på veg ut, og skal ikkje krysse ved hjørnet til G-Sport.  På tilbaketuren kan dei krysse inntil hjørnet, og då treng vi  ikkje vakter.


Drikkestasjonar:                                             

Saftstasjon ved Gloppen Sementstein:  Steffen Fjellestad

Saftstasjon Rygg:                                           Bjarne Hauge, 

Saftstasjon snupunkt (noterer også startnr og passeringstider):  Jan Steinar Roset, Henry Hammersland (ver obs på at nokre startar kl 13.30). Radiokontakt med starten, for å starte klokkene ved vendepunktet!!

Fjellhug/Vereide ordnar med saft og vatn, men det må hentast ved STIL-stova i god tid av dei som har ansvar for stasjonane..

Kiosk (enkel):                                                  Ansvarleg: Roger Sunde Andenæs


Dersom alle møter ved Stil-Stova kl 13.30, er det fint. Yngvill må møte kl 13.00, då det kan kome løparar som ikkje har meldt seg på, på førehand.


Sjå elles heimesida, eller ta kontakt dersom de lurer på noko: http://www.fjellhugvereide.no/p/22449/gloppen-halvmaraton 


Friidrettsgruppa v/ Dagfinn    

mobil 41227968

Epost: dagfinn.nyhammer@enivest.net 


  Trude Eimhjellen i fint driv på fjorårets halvmaraton



Gloppen Halvmaraton 2018

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 6. Sep 2018




Gloppen Halvmaraton laurdag 6. oktober


6. oktober kl 14.00 er det klart for Gloppen Halvmaraton på Sandane i Nordfjord.  Det er femte året vi arrangerer dette løpet, og i fjor var godt og vel 35 løparar på startstreken.  Fjellhug/Vereide Il er arrangør.

Løypa går frå Idrettsplassen i Sandane sentrum og langs RV615 forbi Rygg.  Etter godt og vel 10,5 km vender ein tilbake, og går i mål ved Idrettsplassen. Sidan løypa går langs fjorden, er det ein flat trasè, der høgste punktet ligg ca 15 moh.

Dei som reknar med å bruke pluss/minus 2 timar kan få starte ein halv time tidlegare.

Etter dei fire første åra med Gloppen Halvmaraton har lovorda om trasèen vore mange, og det er sett svært mange årsbeste og personlege rekordar i løypa. Vinnartidene i fjor var for menn 1.18,03 (Bendik Grimsbø, Førde), og 1.42,37 (Trude Eimhjellen, GFIL).  Grimsbø si tid er løyperekord, medan Linda Hove har rekorden i dameklassen på 1.34,57.

PÅMELDING:  https://mosjon.friidrett.no/participant/arrangement.aspx?id=233026

Premieringa er lokale produkt frå Gloppen, og overnatting for to m/ trerettars middag på det flotte Gloppen Hotell som ein av premiane.

Overnatting kan tingast på http://www.gloppenhotell.no/nb/ Her er sett av ein del rom fram til ei veke før arrangementsdato.  http://gloppen-camping.com/ er eit anna alternativ for overnatting i nærleiken av løypa.

Heimesida vår er http://www.fjellhugvereide.no/p/22449/gloppen-halvmaraton Her finn du omtale, link til påmelding, og stoff frå fjorårets halvmaraton.  



Gloppe-Trim nr. 14, 5/9-18

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 6. Sep 2018

I alt 62 trimmarar.  Vekepremien var gjeven av LAUGET http://kaffiogkultur.no/ , og vart vunnen av Ingrid Andenæs.


 Fast gjeng på Gloppe-Trimmen, med premievinnar Ingrid i midten (bilete frå 2017) Dei andre to er Irene Liseth og Jorunn Dvergsdal Aske




Bli med på REGIONSLEIKANE (og KM)

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 30. Aug 2018




Bli med på Regionsleikane 2018 på Byrkjelo!  

Søndag 16. september går dette årvisse stemnet for 8-12 år, som samstundes også gjeld som lagsmeisterskap for Fjellhug/Vereide il.  Øvingane du kan vere med på er 60m - lengde - liten ball - 600 m.

Dette er eit stemne for alle, og invitasjonen finn du her:  Innbyding 2018.docx

Invitasjon til KM alle klassar i FØRDE, finn du her: INNBYDING TIL KM OG KRINSLEIKAR 2018.pdf

Funksjonærlista finn du her: Funksjonærar 2018.pdf



Seriestemne i friidrett på Byrkjelo tirsdag 28. august. RESULTAT

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 29. Aug 2018


            Simon Bakkelid var ein av dei som var med på Byrkjelo i går.  Biletet er frå Sparebankleikane i sommar.





Gloppe-trim nr 13: Frode Fagerli vann gåvekort frå Mona Lisa

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 29. Aug 2018

I kveld var det 54  frammøtte på Gloppe-trimmen.

Kveldens sponsor var MONA LISA PIZZERIA, og heldig vinnar av gåvekort på ein stor pizza vart Frode Fagerli


Alme

Anne Marie

Andenæs

Ingrid Martine

Apalset

Marit

Aske

Jorunn Dvergsdal

Aske

Nathalie Helene

Bakkelid

Anja

Bakkelid

Anne Kristin

Bakkelid

Heidi

Bakkelid

Lukas Verlo

Eikenes

Asbjørg

Eikenes

Elise M

Engelstad

Ivar

Fagerli

Frode

Felde

Steinar Skaaden

Felde

Tormod Skaaden

Fure

Magni

Føleide

Martin

Gausdal

Per Ola

Gautefall

Åsne Susanne Viken

Gjengedal

Marie

Grimen

Kjell  

19.31 

Henden

Arnold

Hjelle

Jon Bjarte

Holme

Britt

Liseth

Irene

Lothe

Steinar

Mardal

Valborg

Mykland

Anita

Mykland

Marie Ravnestad

     9,19 

Nyhammer

Dagfinn

Nyhammer

Margit

Nyheim

Ingunn

Rauset

Liv Kristin Eimhjellen

Reed

Bjørg

Roset

Jan Erik

     16,51 

Roset

Åshild 

Rygg

Majken Gøranson

Ryssdal

Per

Ryssdal

Randi

Sande

Kjell  

Sande

Ronald

Sandnes

Inger

Siesling

Hennie

Skaaden

Mariann

Felde

Randi Skaaden

Svalheim

Mathea

Svalheim

Sondre

Svalheim

Stig

Sæterøy

Eva

Sørebø

Gerd

Tisthamar

Grete Liv

Tveit

Merete

Underthun

Pål Asbjørn Nyland

Øygard

Ulrik Øygard



63 på haustens andre Gloppe-Trim

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 22. Aug 2018

Kveldens namn og tal:



NB: Jan Erik Roset og Sindre Humberset sprang lang løype, ca 4,7 km.



Gloppe-Trim nr 11, 15. august 2018

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 15. Aug 2018

Resultat frå onsdagens Gloppe-Trim, der 53 frammøtte var med.  Vinnar av gavekort frå Chatlet vart Tobias Fuglestrand, som også hadde den glimrande tida 14,16 på 4-km-løypa.







Friidrettstreninga startar opp!

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 12. Aug 2018


Vi startar opp friidrettstreninga igjen - og då inviterer vi deg til NM-arenaen Byrkjelo Stadion!

Idrettsplassen på Sandane er ueigna til friidrett for tida, og då er det eit veldig godt alternativ å ta seg ein kveldstur til Byrkjelo. Vi er imidlertid litt avhengige av at ein forelder eller to køyrer; det kjem litt an på oppmøtet.

Benytt sjansen til å trene friidrett på ein veldig god stadion - friidrett er "i skuddet" som aldri før no!

Sandane friidrett sitt bilde.



TUSEN TAKK!

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 27. Jun 2018


Mange fortener takk for at vi år etter år får arrangert Svinestranda Opp i Gloppen. 

Bedrifter og butikkar stiller opp med sponsorkroner og gåvepremiar.  Til alle desse kan Fjellhug/Vereide Il berre seie ein ting: TUSEN TAKK!  Vi håpar å ha dykk på laget når 2019-arrangementet skal planleggast.

Her er hovudsponsorane våre: http://www.fjellhugvereide.no/...

Og øvst i artikkelen: Butikkar og bedrifter som ytte gåvepremiar.



Svinestranda Opp, med 52 startande i år

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 23. Jun 2018

Ingunn Hove, Førde il.  Foto: Svein Hauge

Eit greitt avvikla Svinestranda Opp 2018.  Her er resultata, biletstoff seinare.

Plassering Startnr Klasse Etternavn Fornavn Klubb Mellomtid Slutt-tid
               
  100 G08 Sandal Jørgen Breimsbygda IL   36,55
  96 G11 Granheim Sander Aske Fjellhug/Vereide IL   30,37
  99 G13 Rauset Mathias Sandane Turn og Idrettslag   28,26
  94 G13 Gundersen Cato Stryn TIL   29,39
  98 G14 Sandal Mathias Aa Breimsbygda IL   28,05
  95 G14 Nesgård Mathias Fjellhug/Vereide IL   26,05
  97 J12 Sandal Regine Aa Breimsbygda IL   33,34
               
               
1 3 KS Aasen Kvalheim Eirin Måløy IL 36,38 68,22
2 1 KS Hessevik Anne Lina   41,40 77,19
3 2 KS Aasen Kvalheim Ida Måløy IL   DNF
               
1 38 KV 35-39 Hove Ingunn Førde IL 35,15 64,51
2 43 KV 35-39 Helgheim Merete GFIL 13,15 66,38
3 5 KV35-39 Vie Tina Løkke Gloppen Friidrettslag 40,20   75,03
4 4 KV35-39 Gundersen Ragnhild Sandane Sykkelklubb 42,59 81,15
               
1 6 KV55-59 Moe Mary Bremanger IL 44,06 82,43
               
1 8 M15-18 Klakegg Håvard Jølster IL 31,26 58,23
2 7 M15-18 Breivik Oskar Guddal Markane IL 34,30   65,42
3 10 M15-18 Granheim André Aske Fjellhug/Vereide IL 39,32 71,37
4 9 M15-18 Vereide Bendik Gloppen Friidrettslag 38,29 75,15
               
1 12 MJ Bakken Erlend Markane IL 33,27 62,59
2 13 MJ Leirgul Arvid Fjellhug/Vereide IL 36,16 65,51
3 11 MJ Aasen Kvalheim Sigmund Måløy IL 36,17 72,17
               
1 42 MS Holsen Vegard Førde IL 29,35 53,45
2 14 MS Hustad Jørn Åndalsnes IF 29,36 54,44
3 35 MS Berli Kjell Magnar Velledalen IL 29,50   55,43
4 39 MS Kristiansen Sondre NTNUI 34,18 61,59
5 15 MS Vedvik Kenneth Eid IL 34,00   63,14
6 36 MS Mæle Harald Jr Rubicon TV 46,11 92,50
               
1 16 MV35-39 Fuglesteg Håvard Fanaråk   61,39
               
1 19 MV40-44 Aske Sverre Nesdal Fjellhug Vereide 29,34 54,22
2 17 MV40-44 Mallesvik Vidar Jølster IL 34,01 63,47
3 41 MV 40-44 Fure Kenneth Fjellhug/Vereide IL 36,18 67,58
4 18 MV40-44 Alme Lars Otto Fjellhug/Vereide IL 39,30   74,21
5 45 MV 40-44 Kruse Tom Eid IL 41,54 78,14
               
1 22 MV45-49 Tjønneland Jann Olav Viksdalen IL 30,55 57,00
2 24 MV45-49 Walaker Per Ove IL Fanaråk 30,56 57,05
3 23 MV45-49 Skjølberg Gisle Bremanger Motbakkelag 32,40 59,55
4 20 MV45-49 Åsnes Kjartan Svint IL 34,00 62,06
5 40 MV45-49 Igland Håkon Bremanger 34,32 64,24
6 25 MV45-49 Nygård Roger Nygård Toppidrett 38,19 73,22
7 21 MV45-49 Humberset Sindre Gloppen Friidrettslag 42,05 79,00
               
1 27 MV50-54 Lothe Jørn Sandane SykkelKlubb 34,22 64,49
2 26 MV50-54 Ekerhovd Asbjørn Bremanger motbakkelag 36,10 66,40
3 34 MV50-54 Brune Bjørn Arve Stranda il 38,54 70,34
               
1 31 MV55-59 Hammersland Henry Gloppen Friidrettslag 34,05 62,55
2 30 MV55-59 Kolseth Odd Arne Fjellhug/Vereide IL 36,39 68,28
3 28 MV55-59 Fjelldal Hans-Aksel Eid IL 39,26 71,48
4 29 MV55-59 Holvik Egil Almenning Idrettslag 38,24 72,43
5 44 MV 55-59 Nygård Jan Karsten Bremanger 40,42 75,50
               
1 37 MV 60-64 Myklebust Arne Sandane sykkelklubb 39,44 73,06
               
1 32 MV70-74 Huus Reidar G. Florø Tog IF 53,40 102,27
               
1 33 MV75-79 Hanstveit Birger Normann Mjøsdalen IL 43,50 80,47





55 på siste Gloppe-Trim før sommarferien

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 20. Jun 2018

I alt 55 møtte opp på siste Gloppe-Trim, nøyaktig det same som for ei veke sidan.  Vi trekte to vinnarar i kveld. Kjell Grimen vann to kinobillettar gjevne av Gloppen Kommune.  Elfrid Rauset Håheim vann Jan Nic. hansen si bok om fjellturar i Gloppen, gevinsten gjeven av Eikenæs Libris.

Dette var siste Gloppe-Trim før ferien, den neste blir 15. august. Velkomne igjen til hausten!  Vi kjem litt seinare med ei liste over dei som har gått i år, og antal gonger.


Etternamn Fornamn  Tid 
Alme Anne Marie  x 
Andenæs Ingrid Martine  x 
Apalset Marit  x 
Aske Jorunn Dvergsdal  x 
Aske Nathalie Helene  x 
Aske Sunniva Mardal  x 
Bakkelid Anja  x 
Bakkelid Heidi  x 
Eikenes Elise M  x 
Fagerli Frode  x 
Felde Terje  x 
Felde Tormod Skaaden  x 
Føleide Martin  x 
Gausdal Per Ola  x 
Gautefall Åsne Susanne Viken  x 
Gjengedal Marie  x 
Grimen Kjell      19,19
Hauge Kristin  x 
Hjelle Jon Bjarte  x 
Holme Britt  x 
Håheim Elfrid Rauset  x 
Håheim Mari  x 
Håheim Ola  x 
Håheim Terje  x 
Kandal Oddlaug  x 
Kleppe Eline Birkeland  x 
Liseth Irene  x 
Lothe Steinar  x 
Lyngstad Halldis  x 
Mardal Ane Johanne  x 
Mardal Valborg  x 
Midthjell Margunn  x 
Mykland Arne    x 
Mykland Marie Ravnestad  x 
Netland Aud Karin  x 
Nyhammer Margit  x 
Pedersen Bjørnar  x 
Ravnestad Sofie  x 
Roset Birgit Hjelle  x 
Roset Nils Ove  x 
Rygg Majken Gøranson  x 
Ryssdal Per  x 
Ryssdal Randi  x 
Sande Kjell    x 
Sande Ronald  x 
Sandnes Inger  x 
Siesling Hennie  x 
Skaaden Mariann  x 
Skarstad Bjørg  x 
Sørland Eivind  x 
Tisthamar Grete Liv  x 
Ulvestad Lars    20,28
Underthun Pål Asbjørn Nyland  x 
Ytredal Kari  x 
Åsebø Ingeborg  x 



37 påmelde pr. no

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 20. Jun 2018


Vi har utvida elektronisk påmelding til fredag kl 13.00. Akkurat no, torsdag kl 24.00, ser lista slik ut (ikkje sortert på klassar enno):

Etternavn Fornavn Klubb Fødselsdato Alder
Ekerhovd Asbjørn Bremanger motbakkelag 1967 51
Humberset Sindre Gloppen Friidrettslag 1973 45
Sandal Mathias Aa Breimsbygda IL 2004 14
Sandal Regine Aa Breimsbygda IL 2006 12
Sandal Jørgen Breimsbygda IL 2010 8
Lothe Jørn Sandane SykkelKlubb 1968 50
Hessevik Anne Lina   1990 28
Hanstveit Birger Normann Mjøsdalen IL 1943 75
Tjønneland Jann Olav Viksdalen IL 1973 45
Skjølberg Gisle Bremanger Motbakkelag 1973 45
Aasen Kvalheim Sigmund Måløy IL 1997 21
Vie Tina Løkke Gloppen Friidrettslag 1982 36
Aasen Kvalheim Ida Måløy IL 1990 28
Alme Lars Otto Fjellhug/Vereide IL 1975 43
Fjelldal Hans-Aksel Eid IL 1960 58
Holvik Egil Almenning Idrettslag 1960 58
Bakken Erlend Markane IL 1998 20
Aasen Kvalheim Eirin Måløy IL 1992 26
Vereide Bendik Gloppen Friidrettslag 2002 16
Leirgul Arvid Fjellhug/Vereide IL 1999 19
Hustad Jørn Åndalsnes IF 1993 25
Huus Reidar G. Florø Tog IF 1945 73
Aske Sverre Nesdal Fjellhug Vereide 1974 44
Kolseth Odd Arne Fjellhug/Vereide IL 1963 55
Vedvik Kenneth Eid IL 1984 34
Walaker Per Ove IL Fanaråk 1973 45
Fuglesteg Håvard Fanaråk IL 1981 37
Hammersland Henry Gloppen Friidrettslag 1962 56
Granheim André Aske Fjellhug/Vereide IL 2003 15

Nygård

Rauset  

Gundersen

Klakegg

Breivik

Mallesvik

Åsnes

Moe

Roger

Mathias  

Ragnhild

Håvard 

Oskar

Vidar

Kjartan

Mary

Nygård Toppidrett

STIL 

Sandane Sykkelklubb 

Jølster il 

Markane

Jølster

Svint il

Bremanger

1969

2005

1979  

2002

2002

1974

1969

1961


49

13 

39

16

16

44

49

57



Gudmund Bjotveit med flott tid på Gloppe-Trimmen

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 14. Jun 2018

55 frammøtte på neste siste Gloppe-Trim før sommarferien, og kjekt at fleire fotballspelarar frå STIL sitt A-lag var på plass.  Dei gjorde reint bord i toppen av lista, med Gudmund Bjotveit på topp. 14,52 er ei god tid på dei fire kilometerane.

Gåvepremien denne veka, frå Firda Elektro, gjekk til Dagfinn Nyhammer

Alme Anne Marie  x 
Andenæs Ingrid Martine  x 
Apalset Marit  x 
Aske Jorunn Dvergsdal  x 
Aske Nathalie Helene  x 
Bakkelid Anja  x 
Bakkelid Anne Kristin  x 
Bakkelid Heidi  x 
Bjotveit Gudmund                14,52
Bruland Sondre                16,41
Cink Petja                18,16
Eimhjellen Ragnhild    x 
Felde Steinar Skaaden  x 
Felde Tormod Skaaden  x 
Føleide Martin  x 
Gausdal Per Ola  x 
Gautefall Åsne Susanne Viken  x 
Gjengedal Gjertrud Olin  x 
Gjengedal Marie  x 
Grimen Kjell                  19,20
Hauge Kristin  x 
Hjelle Jon Bjarte  x 
Holme Britt  x 
Humberset Sindre                16,56
Håheim Mari  x 
Johnny Abraham                15,39
Liseth Irene  x 
Lothe Hjalmar Humberset  x 
Lothe Steinar  x 
Lothe Steinar Humberset  x 
Lyngstad Halldis  x 
Mardal Ane Johanne  x 
Mardal Valborg  x 
Mykland Anita  x 
Nesdal Ruben Elvebakk                15,05
Netland Aud Karin  x 
Nyhammer Dagfinn                17,40
Nyhammer Margit  x 
Rauset Liv Kristin Eimhjellen  x 
Rauset Mathias                15,56
Roset Åshild   x 
Ryssdal Per  x 
Råd Arild  x 
Sande Kjell    x 
Sandnes Inger  x 
Siesling Hennie  x 
Skaaden Mariann  x 
Sørebø Gerd  x 
Tisthamar Grete Liv  x 
Ulvestad Lars                20,29
Underthun Pål Asbjørn Nyland  x 
Valberg Lukas                18,33
Ytredal Kari  x 
Åsebø Ingeborg  x 


BAMA - med god ordning for arrangement-frukt

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 11. Jun 2018

BAMA har ei svært god ordning for arrangement-frukt.  Det kan vere for sal på stemne, eller som servering på arrangement (slik vi t.d. gjorde det på Friidrettsdagen for Nordstranda Skule.  Når ein sender kvitteringa til BAMA saman med utfylt elektronisk skjema, får ein refundert 60% av innkjøpsprisen på BAMA-produkta ein har nytta.

Sida har også interessante tips og oppskrifter.

http://www.eatmovesleep.no/idr...

http://www.eatmovesleep.no/opp...

http://www.eatmovesleep.no/idr...



Gloppe-Trim 6. juni

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 7. Jun 2018

Her er namn og resultat frå gårsdagens Gloppe-Trim:


Etternamn Fornamn  Tid 
Alme Anne Marie  x 
Andenæs Ingrid Martine  x 
Apalset Marit  x 
Aske Jorunn Dvergsdal  x 
Aske Nathalie Helene  x 
Austrheim Gerd  x 
Bakkelid Anja  x 
Bakkelid Heidi  x 
Eikenes Asbjørg  x 
Fagerli Frode  x 
Felde Steinar Skaaden  x 
Felde Tormod Skaaden  x 
Føleide Martin  x 
Gausdal Per Ola  x 
Gautefall Åsne Susanne Viken  x 
Gjengedal Gjertrud Olin  x 
Grimen Kjell                   19,14
Hauge Kristin  x 
Hauge Mariann  x 
Henden Arnold  x 
Hjelle Jon Bjarte  x 
Holme Britt  x 
Humberset Sindre                 17,25
Liseth Irene  x 
Lothe Hege    x 
Lothe Hjalmar Humberset  x 
Lothe Steinar  x 
Lothe Steinar Humberset  x 
Lundar Una Ingeborg Gaasemyr  x 
Lyngstad Halldis  x 
Mardal Ane Johanne  x 
Mardal Valborg  x 
Midthjell Margunn  x 
Midtkandal Hannah  x 
Midtkandal Trond  x 
Mykland Anita  x 
Mykland Arne    x 
Mykland Marie Ravnestad  x 
Nyhammer Margit  x 
Pedersen Bjørnar  x 
Roset Olina  x 
Roset Åshild   x 
Ryssdal Per  x 
Ryssdal Randi  x 
Sande Kjell    x 
Sande Ronald  x 
Skaaden Mariann  x 
Skaaden Randi  x 
Skarstad Bjørg  x 
Svalheim Aurora  x 
Svalheim Hege Marita  x 
Svalheim Mathea  x 
Svalheim Sondre  x 
Tveit Merete  x 
Ytredal Kari  x 
Berhe Samra Ytbarek  x 
Nyheim Ingunn  x 
Nyheim ? Marie  x 



Sjekk ut bilete frå første del av løypa

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 3. Jun 2018

Eg har sett saman ein liten bilet-video frå Svinestranda Opp-løypa frå E39 og opp til der løypa kjem inn på vegen gjennom Engesetåsen.

Kan vere ein liten aperitiff før løpet på Jonsokafta..


https://www.facebook.com/dagfi... 



Flotte sponsorar er med

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 3. Jun 2018

Svinestranda Opp er etter kvart vorte eit godt innarbeidd arrangement, med trufaste sponsorar.  I år er desse med som støttespelarar slik at vi kan setje opp premiering som er vanleg på motbakkeløp; TUSEN TAKK FOR STØTTE:

   


  





TANNLEGE ØYVIND SEIM




Gloppe-Trim nr. 7

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 31. Mai 2018

Gloppe-Trim nr. 7, 29. mai 2018
Alme Anne Marie  x 
Andenæs Ingrid Martine  x 
Apalset Marit  x 
Aske Jorunn Dvergsdal  x 
Aske Ruth  x 
Bakkelid Anja  x 
Bakkelid Heidi  x 
Eikenes Elise M  x 
Eimhjellen Ragnhild    x 
Engelstad Ivar  x 
Føleide Martin  x 
Gausdal Per Ola  x 
Gautefall Åsne Susanne Viken  x 
Grimen Kjell                19,20
Hauge Kristin  x 
Henden Arnold  x 
Hjelle Jon Bjarte  x 
Holme Britt  x 
Humberset Sindre              18,26
Larsen Frode  x 
Lothe Adrian              15,21
Lothe Steinar  x 
Lyngstad Halldis  x 
Mardal Valborg  x 
Mykland Anita  x 
Netland Aud Karin  x 
Nyhammer Dagfinn              17,59
Nyhammer Margit  x 
Pedersen Bjørnar  x 
Rauset Liv Kristin Eimhjellen  x 
Rauset Mathias  x 
Roset Birgit Hjelle  x 
Rygg Majken Gøranson  x 
Ryssdal Per  x 
Ryssdal Randi  x 
Sande Kjell    x 
Sande Ronald  x 
Sandnes Inger  x 
Siesling Hennie  x 
Sørebø Gerd  x 
Teige Liv Randi  x 
Tisthamar Grete Liv  x 
Underthun Pål Asbjørn Nyland  x 
Ytredal Kari  x 
Gjengedal Gjertrud Olin  x 
Ravnestad Anne Karin  x 
Aske Sigrid  x 



God deltaking på Gloppemeisterskapen i friidrett

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 28. Mai 2018

Lars Roth-Andenæs var med på Gloppemeisterskapen, og med mamma og besten i nærleiken, vart det fin-fint resultat i høgde.

Her er resultata frå GM i friidrett, Klikk HER.




72 på kveldens Gloppe-Trim

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 23. Mai 2018

Gloppe-Trim med 72 deltakarar i kveld. Gavekortet var frå Vereide Bakeri, og var vunne av Frode Fagerlid.

Alme Anne Marie  x   
Andenæs Ingrid Martine  x   
Apalset Marit  x   
Aske Jorunn Dvergsdal  x   
Austrheim Gerd  x   
Austrheim Ragnhild B  x   
Bakkelid Anja  x   
Bakkelid Anne Kristin  x   
Bakkelid Heidi  x   
Eikenes Asbjørg  x   
Eikenes Elise M  x   
Engelstad Ivar  x   
Fagerli Frode  x   
Fuglestrand Tobias              14,52 4 km
Føleide Martin  x   
Gautefall Åsne Susanne Viken  x   
Gjengedal Marie  x   
Grimen Kjell                19,17 4 km
Hauge Kristin  x   
Hauge Mariann  x   
Hellerud Øystein  x   
Henden Arnold  x   
Hjelle Jon Bjarte  x   
Holme Britt  x   
Håheim Elfrid Rauset  x   
Håheim Mari  x   
Håheim Ola  x   
Lilleseth Thomas Bakkelid  x   
Lothe Steinar  x   
Lundar Una Ingeborg Gaasemyr  x   
Lyngstad Halldis  x   
Mardal Ane Johanne  x   
Mardal Valborg  x   
Midthjell Margunn  x   
Midtkandal Hannah  x   
Midtkandal Trond  x   
Mykland Anita  x   
Mykland Arne    x   
Mykland Marie Ravnestad  x   
Nes Jorunn     x   
Netland Aud Karin  x   
Nygård Mariell Bakketun                9,22 2 km
Nyhammer Dagfinn              17,52 4 km
Nyhammer Margit  x   
Pedersen Bjørnar  x   
Rauset Liv Kristin Eimhjellen  x   
Rauset Mathias                7,00 2 km
Roset Birgit Hjelle  x   
Roset Olina  x   
Roset Åshild   x   
Rygg Majken Gøranson  x   
Ryssdal Per  x   
Ryssdal Randi  x   
Sande Ronald  x   
Sandnes Inger  x   
Siesling Hennie  x   
Skaaden Mariann  x   
Skarstad Bjørg  x   
Svalheim Aurora  x   
Svalheim Hege Marita  x   
Svalheim Mathea  x   
Svalheim Sondre  x   
Sæterøy Eva  x   
Sørebø Gerd  x   
Teige Liv Randi  x   
Tisthamar Grete Liv  x   
Tveit Merete  x   
Tystad Else  x   
Underthun Pål Asbjørn Nyland  x   
Verlo Kjartan  x   
Ytredal   Kari    x   
Austrheim Ingebjørg  x   


Treningsstemne i friidrett på Idrettsplassen i kveld

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 23. Mai 2018

(Arkivbilete frå 2017)

Treningsstemne i friidrett på Idrettsplassen i kveld, med 20 frammøtte i alder 8 til 13 år.

Øvingane var 60 m og lengde.  På seinare treningskveldar tek vi nye øvingar.

Resultat:

Resultatliste: 22/5-18
      60 m
Klasse Namn Lag Resultat
G08 Noah Roth-Andenæs Fj/V 11,8
G08 Simon Bakkelid Fj/V 11,8
G08 Mathias Austrheim STIL 11,8
G08 Andreas Eimhjellen STIL 10,8
G09 Kahled Mosla STIL 13,6
G09 Aron Døskeland STIL 10,1
G09 Kristoffer Rygg Brodd 12,0
G10 Lars Roth-Andenæs Fj/V 11,3
G10 Stian Evebø Fj/V 12,1
G10 Benjamin Bolstad Fj/V 11,9
G11 Sondre Svalheim STIL 10,3
G11 Harald Evebø STIL 10,2
G11 Tobias Austrheim STIL 9,8
G11 Isak Fjellestad Fj/V 9,8
G11 August Gloppestad STIL 9,7
       
J09 Nora Haram Lundestad Fj/V 11,4
J11 Sunniva Øren-Leirgul Fj/V 10,6
      Lengde
Klasse Namn Lag  
G08 Noah Roth-Andenæs Fj/V 2,21
G08 Simon Bakkelid Fj/V 2,34
G08 Mathias Austrheim STIL 1,97
G08 Andreas Eimhjellen STIL 2,55
G09 Kahled Mosla STIL 1,53
G09 Aron Døskeland STIL 2,92
G09 Kristoffer Rygg Brodd 2,43
G10 Lars Roth-Andenæs Fj/V 2,98
G10 Stian Evebø Fj/V 2,15
G10 Benjamin Bolstad Fj/V 2,58
G11 Sondre Svalheim STIL 3,11
G11 Harald Evebø STIL 2,88
G11 Tobias Austrheim STIL 2,89
G11 Isak Fjellestad Fj/V 3,10
G11 August Gloppestad STIL 3,39
G11 Tobias Bakkelid Fj/V 2,89
G13 Sebastian Bakkelid Fj/V 3,36
       
J08 Tiril Austrheim STIL 2,03
J09 Nora Haram Lundestad Fj/V 2,22
J11 Sunniva Øren-Leirgul Fj/V 2,51


Gloppe-Trimmen 16. mai

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 19. Mai 2018

Gloppe-Trimmen 16. mai:



Gloppe-Trim 16. mai 2018
Alme Anne Marie  x 
Andenæs Ingrid Martine  x 
Apalset Marit  x 
Aske André  x 
Aske Jorunn Dvergsdal  x 
Aske Nathalie Helene  x 
Aske Ruth  x 
Austrheim Gerd  x 
Austrheim Ragnhild B  x 
Bakkelid Andreas  x 
Bakkelid Anja  x 
Bakkelid Anne Kristin  x 
Bakkelid Heidi  x 
Engelstad Ivar  x 
Felde Steinar Skaaden  x 
Felde Tormod Skaaden  x 
Fjellestad Edvard              15,42
Fjellestad Sindre  7,13 (2 km) 
Føleide Martin  x 
Gautefall Åsne Susanne Viken  x 
Gjengedal Marie  x 
Grimen Kjell                19,08
Hauge Kristin  x 
Hauge Mariann  x 
Henden Arnold  x 
Hjelle Jon Bjarte  x 
Holme Britt  x 
Humberset Sindre              17,34
Liseth Irene  x 
Lothe Hege    x 
Lothe Hjalmar Humberset  x 
Lothe Steinar  x 
Lothe Steinar Humberset  x 
Lyngstad Halldis  x 
Mardal Ane Johanne  x 
Mardal Valborg  x 
Midthjell Margunn  x 
Mykland Anita  x 
Mykland Arne    x 
Mykland Marie Ravnestad  x 
Netland Aud Karin  x 
Rauset Eivind              16,17
Rauset Liv Kristin Eimhjellen  x 
Rauset Mathias              15,46
Ryssdal Per  x 
Ryssdal Randi  x 
Råd Arild  x 
Sande Kjell    x 
Siesling Hennie  x 
Skaaden Mariann  x 
Skarstad Bjørg  x 
Svalheim Aurora  x 
Svalheim Hege Marita  x 
Svalheim Mathea  x 
Svalheim Sondre  x 
Svalheim Stig  x 
Sæterøy Eva  x 
Sørebø Gerd  x 
Sørland Eivind  x 
Tveit Cecilie  x 
Tveit Merete  x 
Underthun Pål Asbjørn Nyland  x 
Ytredal Kari  x 


Gloppe-Trimmen; Marit Apalset vann gåvekortet.

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 10. Mai 2018

Marit Apalset har delteke på ALLE Gloppe-Trim -arrangementa sidan starten for 9 år sidan!  Det betyr ca 140 trim-kveldar i Bukta; imponerande. I går vart ho vinnar av vekas gåvekort; kr. 250,- på Aagårds Sko.  Velfortent premie til ei sprek dame!  Elles møtte totalt 67 fram.


Gloppe-Trim 9. mai 2018

67 deltakarar

2 km

Grimen

Kjell 

             20,12

Humberset

Sindre

             18,05

Lothe

Adrian

             14,45

Nyhammer

Dagfinn

             17,42

Roset

Jan Erik

             16,38

Utan tidtaking

Alme

Anne Marie

Alme

Hege

Alme

Ola

Apalset

Marit

Austrheim

Gerd

Bakkelid

Andreas

Bakkelid

Anja

Bakkelid

Anne Kristin

Clementsen

Anlaug

Eikenes

Asbjørg

Eikenes

Elise M

Eimhjellen

Ragnhild 

Fagerli

Frode

Føleide

Martin

Gausdal

Per Ola

Gautefall

Åsne Susanne Viken

Gjengedal

Marie

Hauge

Kristin

Hauge

Mariann

Henden

Arnold

Hjelle

Jon Bjarte

Holme

Britt

Håheim

Elfrid Rauset

Håheim

Mari

Lothe

Hege 

Lothe

Hjalmar Humberset

Lothe

Steinar

Lothe

Steinar Humberset

Lundar

Una Ingeborg Gaasemyr

Lyngstad

Halldis

Mardal

Ane Johanne

Mardal

Valborg

Midtkandal

Hannah

Midtkandal

Trond

Mykland

Anita

Mykland

Arne 

Mykland

Marie Ravnestad

Nes

Jorunn  

Nes

Robin Egge

Netland

Aud Karin

Nyhammer

Margit

Rauset

Liv Kristin Eimhjellen

Rauset

Mathias

Roset

Birgit Hjelle

Roset

Olina

Roset

Åshild

Rygg

Majken Gøranson

Ryssdal

Per

Råd

Arild

Sande

Kjell 

Sande

Randi Frank

Sande

Ronald

Sandnes

Inger

Siesling

Hennije

Svalheim

Aurora

Svalheim

Hege Marita

Svalheim

Mathea

Svalheim

Sondre

Svalheim

Stig

Sørebø

Gerd

Teige

Liv Randi

Underthun

Pål Asbjørn Nyland



HAUGSVARDEN BOKA VART FUNNEN I DAG,SØNDAG 13.MAI

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 6. Mai 2018


HAUGSVARDEN BOKA ER VEKKE


Søndag morgon( idag 6.mai) kl.10.00 fekk Rune Hauge melding om at kasselokket stod rett opp og boksen emd boka var vekke. Boka vart skifta søndag 15.april, so dei som har vore der iløpet av dei siste 3 vekene, må kontakte/sende mld til Rune Hauge 41552887 med antal gongar de har vore der.

Håpet er at boksen med boka blir funne att, men han vil gjerne at de kontaktar han for sikkerhets skuld.



Sparebankleikane 8. - 10. juni, med tidsskjema og RESULTAT

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 3. Mai 2018

Korrigert tidsskjema:


Resultat fortløpande:


TIDSSKJEMA:

Tidsskjema fredag

Tidsskjema laurdag

Tidsskjema søndag

Sparebankleikane i friidrett på Byrkjelo er eit tradisjonsstemne som alle friidrettsgruppene i Gloppen står bak.  Stemnet er kanskje det største og viktigaste barnestemnet i friidrett i fylket, og arrangørane jobbar hardt for at det både skal vere eit kvalitetsstemne, og eit massemønstringsstemne for dei yngste.

I år har Fj/V 14 deltakarar med.  Men på uttalelsane frå veldig mange av dei som var på friidrettsdagen for Nordstranda skule i går å dømme, hadde nok langt fleire lyst å vere med.  Vi oppfordra dei til å seie frå heime slik at foreldra kunne melde dei på.  Det kom nokon påmeldingar, men mange hadde kanskje gløymt det då dei kom heim?

Funksjonærlista er nesten klar, og tidsskjema kjem i kveld.  Vi oppfordrar dei som vert spurde om å hjelpe til på stemnedagane til å seie ja når/dersom spørsmål hjelp kjem.  Fjellhug/Vereide prøver å få til aktivitetar for dei yngste, og skal det lukkast må alle vere med å ta eit tak, også dei som kanskje ikkje har born med.  Felles innsats er felles trivsel for alle!  Er her nokon som etter å ha sett dette har høve å hjelpe til, er vi svært takksame for ein positiv telefon eller SMS!

Funksjonærliste


Sparebanken Sogn og Fjordane har vore med oss i alle år, og støttar arrangørane med eit solid beløp til innkjøp av medaljer.  Tusen takk til SSF for at dei er med!



Gloppe-Trim nr. 3 - 2. mai 2018

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 2. Mai 2018

Vinnar av vekas gåvekort, som var 45 minutt masasje på SPENST v/ Anja Bakkelid, var Jorunn Nes.  Gratulerer med glott premie!


GloppeTrim nr. 3, 2. mai 2018
2 km    
Kirkhorn Amalie              13,30
Nygård Mariell Bakketun              13,30
4 km    
Lothe Adrian              14,21
Rauset Mathias              16,40
Roset Jan Erik              16,52
Humberset Sindre              17,19
Grimen Kjell                19,34
Nyhammer Dagfinn              18,36
 
Utan tidtaking
Alme Anne Marie
Apalset Marit
Aske Jorunn Dvergsdal
Aske Nathalie Helene
Aske Sunniva Mardal
Austrheim Ragnhild B
Bakkelid Anja
Bakkelid Anne Kristin
Bakkelid Heidi
Eikenes Asbjørg
Eikenes Elise M
Eikenes Ida
Eimhjellen Ragnhild  
Elvebakk Ingunn
Engeset June Elvebakk
Fagerli Frode
Felde Steinar Skaaden
Felde Terje
Felde Tormod Skaaden
Føleide Martin
Gaasemyr Ingvild
Gausdal Per Ola
Gautefall Åsne Susanne Viken
Gjengedal Marie
Hauge Kristin
Henden Arnold
Hjelle Jon Bjarte
Holme Britt
Håheim Elfrid Rauset
Håheim Mari
Lilleseth Katarina
Liseth Irene
Lothe Steinar
Lundar Una Ingeborg Gaasemyr
Lyngstad Halldis
Mardal Ane Johanne
Mardal Valborg
Midtkandal Hannah
Mykland Anita
Mykland Arne  
Mykland Marie Ravnestad
Nes Jorunn   
Netland Aud Karin
Nyhammer Margit
Oen Vilde
Oen Yngvill
Pedersen Bjørnar
Rauset Liv Kristin Eimhjellen
Ravnestad Magnhild
Roset Birgit Hjelle
Roset Nils Ove
Roset Åshild 
Rygg Majken Gøranson
Ryssdal Per
Ryssdal Randi
Råd Arild
Sande Hans Svein
Sande Kjell  
Sande Ronald
Sande  Tordis
Sandnes Inger
Siesling Hennije
Skaaden Mariann
Skaaden Randi
Svalheim Aurora
Svalheim Hege Marita
Sæterøy Eva
Sørebø Gerd
Teige Liv Randi
Tisthamar Grete Liv
Tveit Merete
Tviberg Hildegunn
Underthun Pål Asbjørn Nyland
Verlo Kjartan
Ytredal Kari




Magnar Holvik fekk Breimstafettmedaljen 2018

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 29. Apr 2018

Magnar Holvik, Fj/Vereide, GFIL og Nordfjord Folkehøgskule, fekk Breimstafettmedaljen i år for å vere ein av dei som er med på å halde liv i Breimstafetten.  Han organiserer ei mengde lag frå Nordfjord Folkehøgskule, samstundes som han også er aktiv løpar på GFIL.

Sjå grunngjevinga for medaljen her:  http://www.breimstafetten.no/b...

Magnar heldt takketale, med fylkesordførar Jenny Følling i bakgrunnen.



Breimstafetten: 4. plass til gutane!

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 29. Apr 2018

Gutane fekk ein flott 4. plass på årets Breimstafett. Tida 8.56,7 er også den beste på mange år.  Dei fire siste åra (2015-2018) har resultata vore slik: 9.46,3 - 9.10,2 - 9.04,1 - 8.56,7. Plasseringane har vore 9 - 5 - 7 og 4.   Det blir betre og betre!

Pga kollisjon med handballturnering både i Stryn og på Lillehammer, fekk vi ikkje stilt jentelag.  Men Sandane, Fj/V og Brodd hadde eit felleslag, og det vart nr. 7. 

Resultatlister: http://www.breimstafetten.no/r...




Gloppe-Trimmen 25/4-18

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 27. Apr 2018

Litt færre denne gongen, men kollisjon med eit kulturarrangement i Trivselshagen er nok hovudforklaringa.


Gloppe-Trimmen 25. april
2 km
Rauset Mathias                7,01
4 km
Lothe Adrian              14,25
Roset Jan Erik              17,07
Humberset Sindre              17,08
Grimen Kjell                18,47
Utan tidtaking
Alme Anne Marie
Andenæs Ingrid Martine
Apalset Marit
Aske Jorunn Dvergsdal
Aske Nathalie Helene
Aske Ruth
Austrheim Ragnhild B
Bakkelid Andreas
Bakkelid Anja
Bakkelid Anne Kristin
Bakkelid Heidi
Eikenes Asbjørg
Engelstad Ivar
Føleide Martin
Gausdal Per Ola
Gautefall Åsne Susanne Viken
Hauge Kristin
Henden Arnold
Hjelle Jon Bjarte
Holme Britt
Håheim Elfrid Rauset
Håheim Mari
Larsen Frode
Lilleseth Thomas Bakkelid
Liseth Irene
Lothe Steinar
Lyngstad Halldis
Mardal Ane Johanne
Mardal Valborg
Mykland Anita
Mykland Arne  
Mykland Marie Ravnestad
Nes Jorunn   
Nes Robin Egge 
Netland Aud Karin
Rauset Liv Kristin Eimhjellen
Roset Åshild 
Ryssdal Per
Ryssdal Randi
Råd Arild
Sande Kjell  
Sandnes Inger
Siesling Hennije
Skaaden Mariann
Sørebø Gerd
Underthun Pål Asbjørn Nyland
Verlo Kjartan
Ytredal Kari
Austrheim Gerd
Pedersen Bjørnar
Aae Bertine
Hellerud Øystein
Mardal Olianne Lothe



Antidoping-seminar på Sandane

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 26. Apr 2018

Fjellhug/Vereide IL vil sterkt anbefale alle som kan å delta på dette seminaret i regi av GFIL med samarbeidspartnarar.

Alle er hjertelig velkomne til seminar i Kultursalen i Trivselshagen klokka 1000 laurdag fyrstkomande. Vi har i lang tid publisert dette arrangementet både på nettsider, facebook og i lokalavisa vår. Alle lag i kommunen og i heile Sogn og Fjordane har fått varsel frå Idrettskrinsen. Siste dagane har arrangøren ringt rundt til klubbleiarane og trenarar i Gloppen for å minne om seminaret og at dette er eit særs viktig emne. Det er gratis inngang og vi har gode foredragshaldarar frå Antidoping Norge / Idretten og Politiet. Alle med lang erfaring ! Midt på dagen ca klokka 1200 vert det ei kort matøkt før vi tar siste del. Still opp i klubbkle så vi kan få profilert gloppenidretten ! 



God start på Gloppe-Trimmen: 83 møtte opp!

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 18. Apr 2018

Gloppe-Trimmen, 1. runde 18/4-18

2 km

Rauset

Mathias

               6,54

4 km

Roset

Jan Erik

             16,56

Humberset

Sindre

             17,33

Grimen

Kjell 

             20,01

Mosjonklassen

 

Anne Marie

Alme

Ingrid Martine

Andenæs

Marit

Apalset

Jorunn Dvergsdal

Aske

Ragnhild B

Austrheim

Anja

Bakkelid

Anne Kristin

Bakkelid

Heidi

Bakkelid

Asbjørg

Eikenes

Elise M

Eikenes

Inger Lise

Engelstad

Ivar

Engelstad

Frode

Fagerli

Steinar Skaaden

Felde

Terje

Felde

Tormod Skaaden

Felde

Martin

Føleide

Per Ola

Gausdal

Åsne Susanne Viken

Gautefall

Marie

Gjengedal

Kristin

Hauge

Arnold

Henden

Gunn

Hoddevik

Britt

Holme

Elfrid Rauset

Håheim

Mari

Håheim

Thomas Bakkelid

Lilleseth

Alexander

Lilloe Olsen

Ida Seim

Lilloe Olsen

Hege

Lothe

Hjalmar Humberset

Lothe

Steinar

Lothe

Steinar Humberset

Lothe

Halldis

Lyngstad

Ane Johanne

Mardal

Herdis

Mardal

Marianne

Mardal

Valborg

Mardal

Anita

Mykland

Arne

Mykland

Marie Ravnestad

Mykland

Jorunn Dvergsdal

Nesdal

Robin Egge

Nesdal

Aud Karin

Netland

Dagfinn

Nyhammer

Margit

Nyhammer

Eivind

Rauset

Liv Kristin Eimhjellen

Rauset

Birgit Hjelle

Roset

Nils Ove

Roset

Olina

Roset

Åshild

Roset

Majken Gøranson

Rygg

Per

Ryssdal

Randi

Ryssdal

Arild

Råd

Kjell 

Sande

Ronald

Sande

Inger

Sandnes

Øyvind

Seim

Hennije

Siesling

Mariann

Skaaden

Randi

Skaaden

Aurora

Svalheim

Hege Marita

Svalheim

Mathea

Svalheim

Sondre

Svalheim

Stig

Svalheim

Eva

Sæterøy

Gerd

Sørebø

Liv Randi

Teige

Grete Liv

Tisthamar

Merete

Tveit

Pål Asbjørn Nyland

Underthun

Kaya

Van Hulst

Linda

Van Hulst

Kjartan

Verlo

Kari

Ytredal

Ingeborg

Åsebø



Mini-terrengløp på Myra

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 15. Apr 2018


G05   Slåtten Tormod Jølster IL
G05   Eimhjellen Haakon STIL
G06   Holtan Osa Niklas Emilian STIL
G06   Valør Benjamin STIL
G08   Slåtten Nikolai Jølster IL
G08   Håvik Andre Fj.Vereide IL
G08   Eimhjellen Andreas STIL
G08   Valør Emilian STIL
G09   Imerslund Pan STIL
G10   Nes Larsen Kristoffer Eid
G10   Ravnestad Nicolai Fj.Vereide IL
G10   Tennebø Ola SilL
G11   Nygård Kyle Alemnning
G11   Håvik Emil Fj.Vereide IL
G11   Fjelltvedt Christian STIL
G11   Svalheim Sondre STIL
J05   Van Hulst Solice Breimsbygda IL
J05   Nes Larsen Kaisa Eid
J07   Van Hulst Safien Breimsbygda IL
J07   Aske Nathalie STIL
J08   Van Hulst Lune Breimsbygda IL
J08   Austrheim Tiril STIL
J08   Engeland Martine STIL
J09   Klagegg Maria Jølster IL
J09   Svalheim Aurora STIL
J10   Slåtten Margrete Jølster IL
J10   Thorsen Othilie Bosdal Førde IL



KM Terrengløp - sterk løyperekord av Eivind Øygard

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 15. Apr 2018

Flotte forhold, og god deltaking var ramma rundt KM terrengløp på Myra i Åsen i dag.  Eivind Øygard (biletet, til høgre), Jølster sletta tvillingbror Knut Olav sin løyperekord frå 2012, med nesten 50 sekund.  Øyvind Støfring, Jølster fekk sølv.

Den nye rekorden er 10,59.

Distanse Startnr. klasse Plassering Etternavn Fornavn Klubb Resultat
550 m 42 K13 1 Sætren Ingeborg Hornindal 1,39
550 m 2 K13 2 Støfring Johanne Jølster IL 1,40
550 m 37 K13 3 Nygård Cathrine Almenning IL 1,55
               
550 m 3 K15 1 Sollid Live Hornindal IL 4,34
550 m              
550 m 4 K18 1 Brekke Ane Førde IL 6,54
               
550 m 7 M13 1 Slåtten Jakob Jølster IL 1,34
550 m 9 M13 2 Rauset Mathias Sandane Turn og Idrettslag 1,35
550 m 10 M13 3 Fuglestrand Bendik Sandane Turn og Idrettslag 1,36
550 m 8 M13 4 Sandal Kristoffer Jølster IL 1,48
550 m 36 M13 5 Larsen Kasper Nes Eid IL 1,49
               
550 m 13 M14 1 Sunde Simen A Jølster IL 1,30
550 m 11 M14 2 Årdal Sebastian Jølster IL 1,38
550 m 12 M14 3 Tansøy Ola Eikås Jølster IL 1,46
550 m 47 M14 4 Vonheim Harald Mathias Stårheim 1,47
               
1200 m 15 M15 1 Vigdal Gard Reppen Jotun IL 3,53
1200 m 48 M15 2 Sæten Thomas Hyen 4,08
1200 m 16 M15 3 Fuglestrand Tobias Sandane Turn og Idrettslag 4,12
1200 m 14 M15 4 Sjøvold-Igelkjøn Steffen Førde IL 4,27
               
1200 m 17 M16 1 Van Hulst Sahin Kaya Breimsbygda IL 3,54
               
3600 m 5 M13 1 Nyvang Rasmus Almenning Idrettslag 18,08
3600 m 21 M18   Hugøy Ludvik Førde il 15,31
               
3600 m 23 MS 1 Øygard Eivind Jølster IL 10,59
3600 m 20 MS 2 Støfring Øystein Jølster IL 12,49
3600 m 22 MS 3 Landøy Brian Jølster IL 13,02
3600 m 19 MS 4 Klakegg Håvard Jølster IL 13,05
3600 m 18 MS 5 Thorsen Oliver Bosdal Førde il 13,07
3600 m 45 MS 6 Lothe Adrian Gfil 13,16
3600 m 39 MS 7 Bygstad Martin Tambarskjelvar 13,29
3600 m 50 MS 8 Kvalheim Sigmund Aasen Målæy 13,38
3600 m 38 MS 9 Øygard Arild Jølster IL 13,48
               
1800 m 43 KV50-54 1 Øygard Aase Britt Jølster 8,33
               
1800 m 31 KV65-69 1 Reknes Bjørg Florø T&If 9,45
               
3600 m 46 MV40-44 1 Vonheim Arild Stårheim 13,39
3600 m 25 MV40-44 2 Alvær Stian Vallestad Førde IL 15,29
3600 m 24 MV40-44 3 Visnes Inge Andre Almenning Idrettslag 16,08
3600 m 26 MV40-44 4 Vedeler Marcus Team Gaselle 16,45
               
3600 m 51 MV45-49 1 Sunde Joar Olden 14,24
               
3600 m 27 MV50-54 1 Eikås Ulf-Magne Stryn T og IL 18,04
               
3600 m 28 MV55-59 1 Holvik Egil Almenning 15,30
               
3600 m 33 MV65-69 1 Nyhammer Dagfinn Gloppen FIL 16,16
3600 m 32 MV65-69 2 Reknes Leif Martin Gloppen FIL 16,39
               
3600 m 41 MV70-74 1 Tennebø Rolf Gloppen FIL 18,11
3600 m 34 MV70-74 2 Grimen Kjell Gloppen FIL 18,23
3600 m 44 MV70-74 3 Bruun Ivar Gloppen FIL 19,15
               
3600 m 35 MV75-79 1 Visnes Jostein Almenning Idrettslag 21,59


Fjellhug/Vereide- karar med 1. plass på Kjerringi Open (Leikanger)

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 14. Apr 2018

I dag tok desse karane 1.plass i klassa «Junior lag open klasse» i Kjeringi Open med tida 59:11.

1.etp randonee: Ørjan Nesdal Aske

2.etp langrenn: Andre Aske Granheim

3.etp springing: Vegard Elvebakk Engeset

4.etp sykling: Mathias Nesgård

 

Sverre tok 2.pl i klassa «Veteran Superkjering herre» med tida 54:25.



Sørstranda Rundt - Resultat

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 9. Apr 2018

Sørstranda Rundt 2018     
08.04.2018     
     
     

Konkurranseklasse - 7,5 km      
Nr Klasse Namn Idrettslag Tid Pl.
9 G15-18 Rasmus Bersvein Tvinnereim Hardbagg IL 00:28:36 1.
8 G15-18 Tobias Fuglestrand Sandane turn og idrettslag 00:29:44 2.
18 G15-18 Aron Skogli IL Brodd 00:30:38 3.
10 G15-18 Jon Kristoffer Hestad Navelsaker Jølster IL 00:34:51 4.
5 M JR 19-22 Sigmund Aasen Kvalheim Måløy Idrettslag 00:29:15 1.
23 M JR 19-22 Runar Hellerud IL Brodd 00:30:15 2.
6 K SENIOR Eirin Aasen Kvalheim Måløy Idrettslag 00:31:10 1.
24 K SENIOR Mariel Eikeset Koren Fjellhug Vereide 00:33:49 2.
25 M SENIOR Kristian Reikvam Ravnestad IL Brodd 00:29:29 1.
28 M40-44 Marcus Vedeler Team Gaselle 00:34:55 1.
13 M40-44 Inge Visnes Almenning IL 00:35:57 2.
26 M45-49 Edvard Fjellestad Fjellhug Vereide 00:31:05 1.
2 M45-49 Kim Øivind Larsen Eid motbakkelag 00:33:22 2.
27 M50-54 Ulf-Magne Eikås Stryn Turn og Idrettslag 00:38:39 1.
7 M55-59 Olav Fuglestrand GFIL 00:33:38 1.
14 M65-69 Dagfinn Nyhammer Gloppen FIL 00:33:46 1.
11 M70-74 Rolf Tennebø SFE Bedriftsidrettslag 00:38:32 1.
1 M70-74 Lars Ulvestad IL Brodd 00:40:42 2.
12 M75-79 Jostein Visnes Almenning IL 00:48:22 1.
Konkurranseklasse - 3,3 km      
Nr Klasse Namn Idrettslag Tid Pl.
22 G11 Christian Eimhjellen Fjeldtvedt Sandane turn og idrettslag 00:14:40 1.
3 G11 Kristoffer Nes Larsen Eid Ski 00:18:15 2.
17 G13 Mathias Rauset Sandane turn og idrettslag 00:13:31 1.
15 G13 Lukas Andersson Eid idrettslag 00:13:48 2.
4 G13 Kasper Nes Larsen Eid Ski 00:14:12 3.
19 G15 Sander Skogli IL Brodd 00:12:39 1.
16 J11 Selma Andersson Eid idrettslag 00:21:29 1.
21 J14 Cecilie Tveit Fjellhug Vereide 00:14:59 1.


Treningssamlingar

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 3. Apr 2018

Treningssamlingar i april og mai, Invitasjon frå Friidrettskrinsen.

Hei,

Sogn og Fjordane Friidrettskrins inviterer til fleire krinssamlingar i april. Alle desse er opne for jenter og gutar fødde f.o.m. 2005 (13 år og eldre).

14.-15. april: Treningssamling lengre løp i samband med KM terrengløp, Sandane. Trenar: Eivind Øygard... Påmelding og meir informasjon via: https://www.deltager.no/gloppe...

15. april: Treningssamling kast i samband med Loggane Open, Loggane. Trenar: Jørund Årdal m/fleire. Påmelding og meir informasjon via: https://www.deltager.no/loggan...

21.april: Treningssamling stav/hekk/lengre løp, Svelgen. Trenarar: Tor-Inge Øvrebotten Myrhol m/fleire. Påmelding og meir informasjon via: https://www.deltager.no/svelge...

Neste samling blir ei felles samling for alle øvingane/greiner, i samband med stemne i Vik. Denne samlinga vert 20.-21. mai.

Håpar de kan videresende denne informasjon til aktuelle i din klubb.

Vi håpar så mange som mogleg har høve til å ta del i desse samlingane! Ta kontakt om du har spørsmål.

Asgeir Årdal dagleg leiar Sogn og Fjordane Friidrettskrins



KM Terrengløp - Funksjonærliste

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 1. Apr 2018


KM terrengløp, og 2. runde i Nordfjordkarusellen.

Søndag 15. april, i barkeløypa i Åsen.

Løp for born kl 14.30, KM-start kl 15.00

Funksjonærliste:

Stemneleiar: Birger Berge, (ass.:Dagfinn Nyhammer)

Startar: Svein Hjelmeset

Tidtakarar: Odd Bjarne Tveit, Bjarne Hauge,  

Rekkefølgje i mål: Magne Tystad, Oddgeir Leirgul

Påmelding, startnr: Birger Berge, Margit Nyhammer, Inger Lise Vereide, alle frå kl 13.30

Kiosk: Else Lundestad,

Medaljer/premiar:  Kirsti Bjotveit

Startnr., saft og vekslepengar: ansvar: Dagfinn Nyhammer

Løypevakter: Ansvar for tre løypevakter: Elling Fjellestad  (du finn to personar sjølv)

Oppmerking: Svein Hjelmeset

Anna praktisk førearbeid: Dagfinn Nyhammer

Frammøte for alle (bortsett frå dei som skal møte 13:30) :  kl 14:00

(Påmelding og utdeling av startnr. startar kl.13:30. Birger, Margit og og Inger Lise må møte til dette tidspunktet.)

Helsing

Friidrettsgruppa v/ Dagfinn  (mobil 41227968 – e-post: dagfinn.nyhammer@enivest.net)

Gje meg ei melding i god tid om du ikkje kan møte. Vi set pris på om du i så fall finn ein reserve for deg.

 

PS: Neste arrangement: Senterløpet i Sandane sentrum torsdag 3. mai.



Rypeskarrenn i strålande påskever!

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 31. Mar 2018



Rypeskarrennet 2018 vart arrangert i strålande påskesol på Utvikfjellet i dag.  Arrangør var som vanleg Fjellhug/Vereide Il.

I trimklassen nytta svært mange høvet å gå over fjellet til Kleivane i Fjellbygda, og i alt var det nok om lag fire hundre i turklassen.  I konkurranseklassane deltok i overkant av 60 løparar, der Bodil Ryste, Gaular var raskaste dame i 23km-løypa, medan Jon Rolf Skamo Hope, Hyen vann herreklassen.

Dei yngre løparane gjekk 10 km, der Markane-løparen Oskar Guddal Breivik i G15-16 hadde beste tid.  

Resultat finn du HER

Biletserie finn du i Galleri i menyen over



KM Terrengløp søndag 15.april

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 21. Mar 2018


15/4 2018: KM Terrengløp/ 2. runde i Nordfjordkarusellen

Fjellhug/Vereide Il inviterer til KM i terrengløp på Sandane.  Dette er også samstundes 2. runde i Nordfjordkarusellen.

Løypa går i den velkjende trasèen i Åsen (barkeløypa), ei lettkupert løype, der ein runde er 1800 m.  Det er ulike distansar alt etter klasse.

Dato og tidspunkt:  Søndag 15. april.  Hovudstart er kl 15.00.  Det vert eit miniløp for born før KM-distansane.

Klassar og distansar:

*  G/J 13 og 14 år:  600 m

*  G/J 15 og 16 år:  1200 m

*  G/J 17 og 18 år, menn junior, og kvinner jr/sen/vet: 1800 m

*  Menn sen/vet: 3600 m

Påmelding: Helst på førehand, innan fredag, på epost til dagfinn.nyhammer@enivest.net .  Også påmelding fram til 1 time før start, mot ei tilleggsavgift.  Sjå elles her: http://mosjon.friidrett.no/  eller her: https://mosjon.friidrett.no/pa...

Startpengar:

- 13-14 år: kr. 60,- (ikkje eingongslisens i desse klassane)

-  15 år og eldre: kr. 100,- ved førehandspåmelding. (Ved påmelding same dag: kr. 30,- i tillegg.  Eingongslisens kr. 20,- for dei som ikkje har heilårslisens)

-  Betalast inn til kontonummer 3705 33 01917

Garderobar:  Det er diverre ikkje garderobar ved løypa.  Næraste er i Trivselshallen (Firdahallen), der ein får nytte garderobar og toalett. Desse er opne til kl 17.00.

KM-medaljer til dei tre beste i kvar klasse, og uttrekking av gåvekort i Nordfjordkarusellen.



Årsmeldinga 2017

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 14. Mar 2018

Du finn årsmeldinga 2017 for Fjellhug/Vereide il her. 

Rekneskap vert lagt fram på årsmøtet.

Saklista til årsmøtet var ikkje kome med i årsmeldinga.  Den ser slik ut:



ÅRSMØTE I FJELLHUG VEREIDE IL

Sakliste

  1. Opning av årsmøte og utdeling av Heidersprisen 2017.

  2. Utdeling av 50-års idrettsmerke

  3. Godkjenne dei røysteføre

  4. Godkjenning av innkalling og sakliste

  5. Val av møteleiar, sekretær og to til å skrive under møteboka

  6. Innkomne saker til styret

    1. Godtgjersle til leiar

    2. Mindre godtgjersle til nestleiar og kasserar

  7. Behandle årsmeldinga

  8. Behandle revidert rekneskap

  9. Godkjenning av kontingent og treningsavgift for 2018

     

 

Medlemsavgift

Treningsavgift

Born 0 – 10 år

200 kr

0

Born 11 – 19 år

200 kr

350

Vaksne

300

500

 

  1. Godkjenne budsjetta

  2. Val

  3. Godkjenning av gruppestyra

  4. Ymse

     



Informasjon til dei som er på innandørs friidrettstrening

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 13. Mar 2018

  Til alle som har vore med på innandørstreninga i vinter.

No har vi snart ikkje fleire treningar i Trivselshallen denne vinteren.  Tysdag 3. april er siste treninga inne, før vi startar ute etter påske. Det er også innetrening komande tysdag, den 20. april.  Det er den siste før påske.

Vi har hatt veldig godt frammøte på treninga i vinter, og vi håpar å sjå like mange når vi startar opp att etter påske.  Spanande kamp om frammøtepremien!

Utetreninga vert starta opp med terrengløp på Myra tysdag 10. april. Treninga på Idrettsplassen kjem i gang så snart tilhøva der er brukande.  Då vert det springing, hopping og kasting, saman med STIL slik vi har hatt det i vinter.  Ein og annan gongen reiser vi til Byrkjelo for å bruke den flotte bana der. Tysdag 15. mai vert truleg første gong dit.

For informasjon er det viktig at de (eller foreldra dykkar) er innom Fjellhug/Vereide-sida på Facebook for å halde dykk løpande oppdaterte. Det hadde også vore spanande å reist på eit friidrettstemne, med overnatting, i løpet av sommaren/tidleg haust.  Oppslutning om treninga vil vise om dette er interessant. Aktuelle stader kan vere t.d. Ørsta eller Ulsteinvik/Dimna.

 

Våren og sommaren ser slik ut for friidretten for dei yngste:

 

  • Kvar tysdag kl 18.00:               Friidrettstrening Idrettsplassen og Byrkjelo stadion (april: terrengløp og stafett-trening, følg med på FB)

  •  

  • 15. april:      KM terrengløp på Myra i Åsen, med innlagt løp for 6-12 år.  Medaljer til deltakarane.

  • 15. mai:       Seriestemne/treningsstemne på Idrettsplassen.  60m/lengde/kule  (frå 8 år ->)

  • 24. mai:       Gloppenmeisterskapen, Byrkjelo Stadion

  • 9. og 10. juni:            Sparebankleikane, Byrkjelo Stadion (frå 8 år ->)

Helsing Friidrettsgruppa

Dagfinn Nyhammer, mobil 41227968, epost dagfinn.nyhammer@enivest.net  



Invitasjon Svinestranda Opp

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 10. Mar 2018

Svinestranda Opp

Praktisk arrangementinformasjon

Kontaktperson for arrangementet

Dagfinn Nyhammer
41227968
dagfinn.nyhammer@enivest.net

  

Dato: 23.06.2018 

Påmeldingsfrist: 20.06.2018 kl 23:59

Video med bilete frå 2017:  https://fb.kizoa.com/?did=175607281&kc=9483132&lang&t=s...    


Fjellhug/Vereide il inviterer til Svinestranda Opp 2018!

DATO: Laurdag 23. juni, med hovudstart kl 12.00, i Sandane sentrum.

Mål for alle er toppen av fjellet Svinestranda, 1074 m.o.h., distansen er er ca 7 km lang.


Praktisk info:

· Svinestranda er også i år eit løp i SFE Motbakkekarusell. I år er der 4 løp, der ein må vere med på tre for å telje i samanlagtkarusellen (Svinestranda, Trollenykjen, Vetenløpet og Troda (Davik))

Alle som startar frå Sandane (konkurranseklassane) skal ha ryggsekk på min. 2 kg



Startpengar:

- Startkontingent: kr. 300,-/100,- (Hovudløp/3-km)

· Startkontingent etterpåmelde: kr. 400,-for hovudløpet.  

- Startpengar elles: Kr. 100,- for dei som er under 15 år, og kr. 50,- for mosjonistar/trimmarar utan tidtaking.

- Eingongslisensen er kr. 40,- i dette løpet.


Påmeldingsfrist:

Onsdag 20. juni. Etter påmeldingsfrist: kr 100,- i tillegg for konkurranseklassane

· Kontonummer: 3705.33.01917


Start

· Start 14 år og yngre (3 km) er på Austrheimsstøylen, og starten går kl 12.00

· NB! Start for M/K veteran 60 år og eldre går frå Sandane sentrum kl 11.30

· Hovudstarten elles er kl 12.00 frå Sandane sentrum


Mosjonistar har tre alternativ: a) Frå Sandane til Austrheimsstøylen eller toppen, b) starte på Austrheimsstøylen og gå til toppen, eller c) Parkere på Kleivane og gå til Austrheimsstøylen, evt. til toppen. Alle mosjonistar registrerer seg på Austrheims-støylen, - enten ved passering eller start.


Premieutdeling  ca kl 15.00, på Austrheimsstøylen


Ved start: Klede vert bringa frå startområdet til Austrheimsstøylen.  Etter løpet/premieutdelinga vert det køyrt bilar frå Austrheimsstøylen til sentrum



PREMIERING:

-  kr. 4000 til vinnar i dame- og herreklassen

-  kr. 1000 til nr. 2

-  kr. 500 til nr. 3

-  kr 500 til nr. 4

-  Pengepremie for ny løyperekord

-  Elles 1/3 premiering. Det vert også trekking av pengepremiar og fine gevinstar på startnummer. Det gjeld både for konkurranse- og trim-klassen.

· Påmeldingsfrist elektronisk: Onsdag 20. juni kl 23.59 - , via nettet https://mosjon.friidrett.no/sv... . Påmeldingar manuelt kan også gjerast fram til 1 time før start mot tilleggsavgift kr. 100,-. Hugs årslisens, eller eingongslisens (kr. 40,-)

· Kontaktpersonar: Birger Berge 901 75 252, el. Dagfinn Nyhammer 412 27 968



Innbyding til innandørsstemne i Florø

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 7. Mar 2018

Innbyding til stemne for gutar og jenter i Florø 17. mars:

Nasjonalt stevne Florø Idrettssenter 2018.pdf



Dei første sponsorane er på plass

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 5. Mar 2018

Det er kjekt å sjå at vi får støtte frå våre trufaste sponsorar.  Desse er på plass:




 


TANNLEGE SEIM



Svinestranda Opp 2018: Jonsokafta

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 4. Mar 2018

Arrangementsdato for Svinestranda Opp 2018 er bestemt.  Det vert i år på jonsokafta, laurdag 23. juni.

Vi fekk ikkje tildelt NorgesCup-status i år, men det vil bli søkt om for 2019. Evt. vil vi diskutere om vi skal søkje NM Motbakkeløp for neste år.

Men i år vert det altså eit vanleg Svinestranda Opp, der vi håpar på god deltaking, og god støtte frå sponsorar og dei som må vere med å hjelpe til

Svinestranda Opp er også med i SFE Motbakkekarusell (vi har pr. i dag ikkje fått svar frå SFE om dei er med i 2018), der Trollenykjen Opp, Vetenløpet, og Troda Opp også er med.  Dei som er med på tre av løpa, vil vere med i konkurransen om pengepremiar sponsa av Sogn og Fjordane Energi.



God deltaking på Kleivanerennet

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 3. Mar 2018

Resultat frå Kleivanerennet i dag.  Litt feil format på tid, men ut frå lista som vart skriven under stemnet, var det ikkje råd å få den lagt inn på anna måte her på heimesida. Minutt øverst, så sekund :-)  .

Resultat Kleivanerennet 03.03.2018
Arrangør: Fjellhug/Vereide IL
Jenter 8 år        
Etternamn Fornamn Klubb Distanse Tid
Kirkeeide Ane Hjelmeset Markane IL - Ski 1 km fri 05 34
Hauge Selma Kvame Fjellhug/Vereide IL - Ski 1 km fri 10 06
Øygard Tuva Fjellhug/Vereide IL - Ski 1 km fri 07 15
Sundli-Føleide Isabell Fjellhug/Vereide IL - Ski 1 km fri 10 19
Fragått Helga Hjelmeset Øvre Sigdal IL - Ski 1 km fri 06 04
         
Gutar 8 år        
Etternamn Fornamn Klubb Distanse Tid
Hjelle Severin Nes Eid IL - Ski 1 km fri 06 49
Gloppestad Sivert Fjellhug/Vereide IL - Ski 1 km fri 09 17
Sundli-Føleide Sander Fjellhug/Vereide IL - Ski 1 km fri 09 46
Henden Samuel Eid IL - Ski 1 km fri 05 44
Eimhjellen Andreas Fjellhug/Vereide IL - Ski 1 km fri 07 09
         
Jenter 9 år        
Etternamn Fornamn Klubb Distanse Tid
Henden Konstanse Eid IL - Ski 1 km fri 04 36
Svalheim Aurora Fjellhug/Vereide IL - Ski 1 km fri 06 01
Bøe Marte Myrlid Fjellhug/Vereide IL - Ski 1 km fri 07 32
Trøsken Kornelia Markane IL - Ski 1 km fri 04 36
         
Gutar 9 år        
Etternamn Fornamn Klubb Distanse Tid
Tufte Eskil Sogndal IL - Ski 1 km fri 04 56
Sollid Eirik Fjellhug/Vereide IL - Ski 1 km fri 09 00
Kjesbu Arne Sandven Eid IL - Ski 1 km fri 05 13
Lundekvam Andreas Otternes Førde IL - Ski 1 km fri 04 26
         
Jenter 10 år        
Etternamn Fornamn Klubb Distanse Tid
Nøstdal Agnes Bjelland Eid IL - Ski 1 km fri 04 30
Hjelle Malene Nes Eid IL - Ski 1 km fri 04 52
Fragått Margret Hjelmeset Øvre Sigdal IL - Ski 1 km fri 05 00
Thorsen Othilie Bosdal Førde IL - Ski 1 km fri 04 10
Andersson Selma Lovisa Endal Eid IL - Ski 1 km fri 05 17
         
Gutar 10 år        
Etternamn Fornamn Klubb Distanse Tid
Hebard Hermann Fjellhug/Vereide IL - Ski 1 km fri 05 35
Larsen Kristoffer Nes Eid IL - Ski 1 km fri 05 27
Mundal Vebjørn Orheim Sogndal IL - Ski 1 km fri 04 21
Kalhagen Olve Mo Eid IL - Ski 1 km fri 05 03
Engesæter David Førde IL - Ski 1 km fri 04 07
Nondal Hans Kristian Førde IL - Ski 1 km fri 05 18
         
Jenter 11 år        
Etternamn Fornamn Klubb Distanse Tid
Lundekvam Rebekka Otternes Førde IL - Ski 2 km fri 06 40
Degnepoll Aurora Furnes Førde IL - Ski 2 km fri 06 49
Supphellen Ida Susanne Sogndal IL - Ski 2 km fri 07 20
Holme Sara Elise Førde IL - Ski 2 km fri 07 48
Borgund Era Samuline Prøven Eid IL - Ski 2 km fri 07 59
         
Gutar 11 år        
Etternamn Fornamn Klubb Distanse Tid
Høyvik Sivert Førde IL - Ski 2 km fri 06 13
Helle Steffen Vårdal Førde IL - Ski 2 km fri 06 26
Granheim Sander Aske Fjellhug/Vereide IL - Ski 2 km fri 06 27
Tufte Yrjan Sogndal IL - Ski 2 km fri 07 18
Ariansen Øyvind Eid IL - Ski 2 km fri 07 31
Lundekvam Edvard Kapstad Førde IL - Ski 2 km fri 08 06
Fjellestad Isak Fjellhug/Vereide IL - Ski 2 km fri 11 38
         
Jenter 12 år        
Etternamn Fornamn Klubb Distanse Tid
Hjelmeset Inger Markane IL - Ski 2 km fri 06 05
Heggdal Katrine Svarstad Markane IL - Ski 2 km fri 06 05
Hjelmhaug Kaia Bjelde Sogndal IL - Ski 2 km fri 06 37
Bujnicka Wiktoria Fjellhug/Vereide IL - Ski 2 km fri 09 32
         
Gutar 12 år        
Etternamn Fornamn Klubb Distanse Tid
Henden Esekiel Eid IL - Ski 2 km fri 05 52
Bøthun Isak Sogndal IL - Ski 2 km fri 05 52
Sønnesyn Gard IL Bjørn - Ski - Ski 2 km fri 05 55
Thorsen Niklas Bosdal Førde IL - Ski 2 km fri 06 06
Granheim Nicolai Aske Fjellhug/Vereide IL - Ski 2 km fri 06 17
Hoel Hermann Søndre Land IL Ski - Ski 2 km fri 06 59
Hjelle Ragnar Nes Eid IL - Ski 2 km fri 07 07
         
Jenter 13 år        
Etternamn Fornamn Klubb Distanse Tid
Kirkeeide Oddrun Hjelmeset Markane IL - Ski 3 km fri 10 31
Borgund Ada Johanne Eid IL - Ski 3 km fri 10 39
Aarnes Sara Annie Bjørnhaug Markane IL - Ski 3 km fri 10 45
Meland Mari Sofi Markane IL - Ski 3 km fri 10 49
Støfring Johanne Førde IL - Ski 3 km fri 10 58
Sølvberg Jenny Førde IL - Ski 3 km fri 11 59
Nondal Ida Kristin Førde IL - Ski 3 km fri 12 09
         
Gutar 13 år        
Etternamn Fornamn Klubb Distanse Tid
Ottesen Sigve Hafstad Førde IL - Ski 3 km fri 09 37
Degnepoll Magnus Furnes Førde IL - Ski 3 km fri 09 52
Rauset Mathias Fjellhug/Vereide IL - Ski 3 km fri 10 13
Holme Kasper Førde IL - Ski 3 km fri 10 48
Andersson Lukas Eid IL - Ski 3 km fri 10 51
Fragått Erik Hjelmeset Øvre Sigdal IL - Ski 3 km fri 10 53
Bjørkhaug Aksel Førde IL - Ski 3 km fri 10 53
Larsen Kasper Nes Eid IL - Ski 3 km fri 13 40
Bale Sondre Jotun IL - Ski 3 km fri 14 35
         
Jenter 14 år        
Etternamn Fornamn Klubb Distanse Tid
Aaland Ann Kristin Hardbagg IL - Ski 3 km fri 09 34
Sønnesyn Oda IL Bjørn - Ski - Ski 3 km fri 10 15
Lundekvam Linnea Otternes Førde IL - Ski 3 km fri 10 18
Engesæter Mali Monica Førde IL - Ski 3 km fri 10 22
Mundal Sigrid Orheim Sogndal IL - Ski 3 km fri 10 40
         
Gutar 14 år        
Etternamn Fornamn Klubb Distanse Tid
Nes Hjelle Ingebrigt Eid IL - Ski 3 km fri 09 06
Holme Tobias Førde IL - Ski 3 km fri 09 26
Tefre Thomas Førde IL - Ski 3 km fri 09 29
Espe Martin Førde IL - Ski 3 km fri 09 34
Helgheim Mathias Førde IL - Ski 3 km fri 09 39
Gauteplass Lie Ådne IL Bjørn - Ski - Ski 3 km fri 10 06
Nondal Ole Martin Førde IL - Ski 3 km fri 10 10
Lie Are Gauteplass IL Bjørn - Ski - Ski 3 km fri 10 19
Henden Emilian Eid IL - Ski 3 km fri 10 48
Sveen August Da Silva Jotun IL - Ski 3 km fri 10 58
         
Gutar 15 år        
Etternamn Fornamn Klubb Distanse Tid
Mundal Kasper Stårheim IL - Ski 5 km fri 13 25
Mundal Olaus Orheim Sogndal IL - Ski 5 km fri 13 55
Vigdal Gard Reppen Jotun IL - Ski 5 km fri 14 06
Granheim André Aske Fjellhug/Vereide IL - Ski 5 km fri 14 12
Sæten Thomas Hyen IL - Ski 5 km fri 14 24
         
Gutar 16 år        
Etternamn Fornamn Klubb Distanse Tid
Ullebø Thristan Engebø Førde IL - Ski 5 km fri 12 48
Nistad Ivar Gaular IL - Ski 5 km fri 12 59
Thorsen Oliver Bosdal Førde IL - Ski 5 km fri 13 12
Albretsen Håkon Aa Kaupanger IL - Ski 5 km fri 13 40
Tufte Ulvar Sogndal IL - Ski 5 km fri 13 53
         
         
Gutar 17 år        
Etternamn Fornamn Klubb Distanse Tid
Støfring Øystein Førde IL - Ski 10 km fri 25 46
         
Menn senior        
Etternamn Fornamn Klubb Distanse Tid
Helgheim Adrian Førde IL - Ski 10 km fri 22 53


Jubileumsbok

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 13. Feb 2018

Fjellhug/Vereide har i høve 125-årsjubileet om nokre år ei jubileumshistorie på beddinga. Øyvind Indrebø er redaktør, og det er danna ei arbeidsgruppe som jobbar saman med han.


Redaktøren og gruppa ønskjer veldig sterkt å få fram stoff, bilete og historier for laget gjennom desse hundre og tjuefem åra, og oppfordrar innstendig alle som har noko i skuffer og skap, som vedrører Fjellhug/Vereide, å kome fram med det. Alt betyr noko, uansett kor uvesentleg ein måtte meine det er.


Kontakt Øyvind Indrebø, eller nokon av dei andre som er med i prosjektet: Ingrid Gimmestad, Torill Fjellestad, Bjarne Hauge, Berit Aasebø Hauge, Dagfinn Nyhammer, eller biletredaktør Arne Klakegg



Resultat inndandørsstemnet i Trivselshallen

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 14. Jan 2018


Her er link til resultat.   Det er gjort korrigeringar i kule gutar.  Ser nokon feil i listene, er det viktig å ta kontakt slik at vi får sjekka evt. kva som er feil.  

Ein må tidleg krøkast for å bli god funksjonær!

Tre smilande friidrettsjenter!

Birk frå Jølster

Kulestøt!





Tidsskjema søndag Trivselshallen

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 12. Jan 2018

Dette er eit førebels tidsskjema.  Det kan kome små justeringar.  Det er også viktig å merke seg at dersom det skulle bli ledig tid, kan øvingar bli flytta fram.  Så deltakar og lagleiarar må følgje med på info i hallen.


Tidsskjema
Søndag 14. januar
    60 m  Lengde Høgde Kule
1300 2 heat G08   J9 -10 (3) J 12 -> (6)
1305 2 heat G09      
1312 2 heat G10      
1315 3 heat G11   G8-10 (4)  
1325 1 heat G12      
1325 1 heat G13      
1330 1 heat G15      
1335 1 heat G 16 ->     G8-10  (10)
1340 1 heat J08      
1345 2 heat J09   G11-12 (8)  
1350 2 heat J10      
1355 2 heat J11      
1400 1 heat J12/13     J8-10 (10)
1405 1 heat J13      
1410 1 J14 ->      
1415     J 8-10 (16)    
1420          
1425       J11 (4)  
1430          
1435          
1440         J 11 (5)
1445        
1450          
1455          
1500     J 11 -> (17) J13 (3)  
1505         G11 (12)
1510          
1515          
1520          
1525          
1530          
1535          
1540          
1545     G 08-10 (17)    
1550          
1555          
1600         G12 -> (10)
1605          
1610          
1615          
1620          
1625     G11-> (17)    
1630          
1635          
1640          
           
           


Påmelde på innandørsstemnet i Trivselshallen søndag

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 11. Jan 2018


Heile 85 deltakarar er påmelde til innandørsstemne i Trivselshallen i morgon.  Det er om lag 20 fleire enn i fjor.

Klasse Namn Klubb 60 m Lengde Høgde  Kule
J08 Tilde Regine Husevåg Almenning x x   x
J09 Anna Rebekka Solibakke Almenning x x   x
J09 Sara Elise Husevåg Almenning x x   x
J10 Kimberly Falkevik Almenning x x x x
J11 Linnea Solevåg Almenning x x   x
J13 Nikole Radunceva Almenning x x x x
J13 Sara Solibakke Almenning x x x x
G11 Kyle Nygård Almenning x x   x
G12 Joachim Solibakke Almenning x     x
G12 Atle Solibakke Almenning x x   x
G15 Mathias Andr. R. Dale BBIL x     x
G18 Robert Andre Moldestad BBIL x     x
J13 Susanne Elisab. Skjerdal Brodd x x   x
G09 Kristoffer B Rygg Brodd x x x x
J13 Emilie Engelbrektson Brodd x x x x
G10 Ludvik Gimmestad Brodd x x x x
G10 David Skjerdal Brodd x x   x
J12 Ramona Anderson Dimna   x    
G12 Marius Anderson Dimna x x x x
J12 Sofie Marie R Aasen Dimna x x    
J16 Linnea Henriksen Fiskå x x   x
G10 Lars Roth-Andenæs Fjellhug/Vereide x x x x
G11 Emil Opdal Håvik Fjellhug/Vereide x x x x
J11 Ine Drageset Nes Fjellhug/Vereide x x x x
J11 June Elvebakk Engeset Fjellhug/Vereide x x x x
G08 Simon Bakkelid Fjellhug/Vereide x x   x
J11 Birgit Bjotveit Fjellhug/Vereide x x   x
J11 Synneva Leirgul Fjellhug/Vereide x x   x
G10 Nicolai Hauge Ravnestad Fjellhug/Vereide x x   x
G11 Isak Fjellestad Fjellhug/Vereide x x   x
G11 Tobias Bakkelid Fjellhug/Vereide   x   x
J09 Ida Sætre Øvrebø Førde x x x x
J13 Linnea Botnen Førde x x    
G09 Sindre Kleppenes Førde x x    
J14 Malin Ysland Førde x      
G17 Bjørnar Osland Yndestad Førde x      
G10 David Zablotny Førde x     x
J09 Sigrid Haug Gjelsvik Skule x x    
J09 Maria Klakegg Jølster x x x x
G08 Nikolai Slåtten Jølster x x x x
J10 Margrete Slåtten Jølster x x   x
G13 Jakob Slåtten Jølster x     x
G13 Kristoffer Sandal Jølster x x   x
G13 Ruben Alex. Eide Gjerde Olden x x    
G08 Jens Hegrenes  STIL x x    
G08 Sivert Gloppestad  STIL x x   x
G08 Andreas Eimhjellen  STIL x x   x
J09 Aurora Svalheim STIL x x    
J10 Tiril Fuglestrand STIL   x   x
J10 Elena Sætren Holvik STIL x x    
J11 Mathea Svalheim STIL x x x  
G11 Tobias Austrheim STIL x x x x
G11 Sondre Devik STIL x x x x
G11 Emil Helgheim STIL x x x x
G11 Harald Evebø STIL x x x x
G11 Sondre Svalheim STIL x x x x
G11 August Gloppestad STIL x x   x
G12 Asgrim Grøneng STIL x x x x
G13 Viljar Grøneng STIL x x   x
G15 Nikhil Silferhielm  STIL x      
G18 Håkon Hjelle Roset STIL x      
J10 Sunniva Mardal Aske STIL x x   x
G11 Jens Ole Mardal Aske  STIL x x   x
G09   Aron Døskeland  STIL x x    
J16 Malin Gran Stryn x x    
J13 Emma Gran Stryn x      
G13 Arnstein Nikolai Ose Ørsta Il       x
J09 Ramona Magdalene Ose Ørsta Il x x    
G09 Peter Sjåstad Åheim x x    
J08 Olina Sjåstad Åheim x x    
G08 Kristian Menes Slagnes Åheim x x    
J10 Silje Menes Slagnes Åheim x x   x
J12 Tuva Hatlevik Borg Åheim x x   x
J11 Kaja Berge Bøstrand Åheim x x x  
             


G11 Nikolai Sårheim Ommedal Hyen       x
J10 Sofie Aa Hope Hyen x x    
G09 Sander Hope Hyen x x    
G09 Alfred Aa Hope Hyen x x    
G08 Odin Rønnekl. Oppheim Hyen x x    
81 G08 Noah Roth-Andenæs Fjellhug/Vereide x x   x
82 G08 Birk Sørebø Hauger Jølster x x x x
18 J15 Julie Skjerdal Brodd x      
83 J14 Nikoline Thunem Fiskå x x   x
84 K sen Kristina Thunem Fiskå       x
85 J16 Tonje Sundal Jølster x x x  
86 MJ Martin Kolseth Skaar GFIL x      



Er her noko vi har notert feil i forhold til slik det er påmeldt, er det bra om vi får ei melding.



Levert av IdrettenOnline