Resultatlister Svinestranda Opp 2019

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 23. Jun 2019


54 påmelde til årets utgave av Svinestranda Opp. 51 fullførde, noko som er nokre fleire enn i fjor.  Vi kjem tilbake med bilete og litt meir omtale seinare i kveld, men her er resultatlista:

StartnrKlasseAlderEtternavnFornavn Resultat 
70G08 DjupvikMarkus S             39,42
71G08 MardalFilip             41,49
61G099SandalJørgen Aa             35,54
62G1111Vereide HeggdalMarkus             40,00
69G11 AndenæsLars Roth             39,43
64G1212Eimhjellen FjeldtvedtChristian             29,30
65G1212GranheimSander Aske             31,17
66G1313GranheimNicolai Aske             29,54
67G1414FjellestadSindre             27,55
68G14 RausetMathias             27,28








StartnrKlasseEtternavnFornavnKlubb Mellomtid støylen  Slutt-tid 
38K SenKyteKarolineFørde FIL          31,12        58,02
41K SenStøfringÅseJølster          40,32        76,15
1K SenHessevikAnne LinaN/A          41,58        79,19
3KV35-39VieTina LøkkeGloppen Friidrettslag          36,05        67,10
       
43KV35-39SvidalIreneBrodd          41,02        78,35
       
4KV40-44GundersenRagnhildSandane Turn og Idrettslag          43,36        84,24
       
5KV45-49EimhjellenTrudeSandane Turn og Idrettslag          40,38        76,07
       
7KV50-54HaugsetGryJølster IL          39,00        73,08
8KV50-54De LangeElisabethAkershus krets          41,31        77,28
6KV50-54LilandHanneVaregg Fleridrett          44,50        83,08
       
10M jun19NesgårdMathiasFjellhug/Vereide IL          35,10        63,58
14M jun19De LangeThomas HaugenJutul, IL          34,20        64,32
11M jun19GranheimAndré AskeFjellhug/Vereide IL          36,22        67,33
9M jun19SandalMathias AaBreimsbygda IL          36,14        68,42
13M jun19Vereide HeggdalBendikGloppen Friidrettslag          37,41        71,13
12M jun19KlakeggHåvardJølster IL DNS  
       
16M jun22Aasen KvalheimSigmundMåløy IL          34,45        65,52
       
19M senBergståStianSvarstad IL          29,29        54,47
18M senBergståRobertSvarstad IL          30,01        56,42
42M senAunevikErlendNordfjord FHS          33,10        59,20
21M senBrandsæterTorbjørnN/A          33,09        61,53
20M senBrunstadØrjanN/A          34,21        63,31
17M senNordlundØysteinVeltevegen GI          39,07        74,24
     
 
22MV35-39HisdalErlingTjalve, IK          29,30        54,03
39MV35-39HoffSinderViksdalen          29,28        55,53
44MV35-39FuglestegHåvardIL Fanaråk          34,04        63,24
     
 
24MV40-44VonheimArildStårheim IL          32,26        60,36
23MV40-44FagerliVegardFjellhug/Vereide IL          39,08        74,51
25MV40-44AlmeLars OttoFjellhug/Vereide IL          40,47        77,07
36MV40-44KleppeKristianVeidekke BIL          46,28        90,00
       
28MV45-49AskeSverre NesdalFjellug/Vereide IL          29,27        54,29
27MV45-49FureKennethFjellhug/Vereide IL          36,46        68,13
26MV45-49FjellestadEdvardFjellhug/Vereide IL          39,08        74,16
37MV45-49RosetJan ErikGloppen FIL          41,35        78,03
       
32MV50-54BongomBjørn HaraldVaregg Fleridrett          34,17        63,44
29MV50-54ÅsnesKjartanSvint IL          34,25        64,35
30MV50-54NygårdRogerEid Motbakkelag          37,59        72,03
31MV50-54MidtkandalTrondSandane Turn og Idrettslag          48,40 DNF 
       
33MV55-59KolsethOdd ArneFjellhug/Vereide IL          37,40        69,52
       
34MV70-74HorntvedtThorFjellhug/Vereide IL          50,44        96,48
35MV70-74HuusReidar GN/A          53,30     103,18




Deltakarliste pr. laurdag kl 15.00

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 22. Jun 2019

Fram til kl 15 laurdag er det påmeldt 39 deltakaar.  Påmeldingslinken er open til kl 19:00 i kveld. Det er også høve til å melde seg på fram til ein time før start i morgon på løpsdagen (kl 10.30/11.00)

Vermeldingane ser bra ut: Meld deg difor på innan i kveld, så gjer du det enklare for oss arrangørane! Takk!

T.o.m. 14 år startar på Austreheimstøylen, dei andre frå Sandane sentrum (Frivilligheitssentralen i Firdavegen)

KlasseAlderEtternavnFornavnKlubbKjønnFødselsdatoDistanse/øvelse  og klasse
G1111Vereide  HeggdalMarkusFjellug/Vereide  ILMann20083 km
G1212HelgheimEmilSandane Turn  og IdrettslagMann20073 km
G1212Eimhjellen  FjeldtvedtChristianSandane Turn  og IdrettslagMann20073 km
G1212GranheimSander AskeFjellhug/Vereide  ILMann20073 km
G1313GranheimNicolai AskeFjellhug/Vereide  ILMann20063 km
G99SandalJørgen AaBreimsbygda  ILMann20103 km
K Sen29HessevikAnne LinaN/AKvinne19907,0 km
KV35-3935EgelandInger JohanneFjellhug/Vereide  ILKvinne19847,0 km
KV35-3937VieTina LøkkeGloppen  FriidrettslagKvinne19827,0 km
KV45-4947EimhjellenTrudeSandane Turn  og IdrettslagKvinne19727,0 km
KV50-5450LilandHanneVaregg  FleridrettKvinne19697,0 km
KV50-5451HaugsetGryJølster ILKvinne19687,0 km
KV50-5452De LangeElisabethAkershus  kretsKvinne19677,0 km
M jun15SandalMathias AaBreimsbygda  ILMann20047,0 km
M jun15NesgårdMathias AaFjellhug/Vereide  ILMann20047,0 km
M jun16GranheimAndré AskeFjellhug/Vereide  ILMann20037,0 km
M jun17KlakeggHåvardJølster ILMann20027,0 km
M jun17Vereide  HeggdalBendikGloppen  FriidrettslagMann20027,0 km
M jun19De LangeThomas HaugenJutul, ILMann20007,0 km
M jun21Skamo HopeJon RolfHyen ILMann19987,0 km
M jun22Aasen  KvalheimSigmundMåløy ILMann19977,0 km
M sen23NordlundØysteinVeltevegen GIMann19967,0 km
M sen28BergståRobertSvarstad ILMann19917,0 km
M sen30BergståStianSvarstad ILMann19897,0 km
M sen31BrunstadØrjanN/AMann19887,0 km
M sen31BrandsæterTorbjørnN/AMann19887,0 km
MV35-3936HisdalErlingTjalve, IKMann19837,0 km
MV40-4440FagerliVegardFjellug/Vereide  ILMann19797,0 km
MV40-4443VonheimArildStårheim ILMann19767,0 km
MV40-4444AlmeLars OttoFjellhug/Vereide  ILMann19757,0 km
MV45-4945FureKennethFjellhug/Vereide  ILMann19747,0 km
MV45-4945AskeSverre NesdalFjellug/Vereide  ILMann19747,0 km
MV50-5450ÅsnesKjartanSvint ILMann19697,0 km
MV50-5450NygårdRogerEid  MotbakkelagMann19697,0 km
MV50-5452MidtkandalTrondSandane Turn  og IdrettslagMann19677,0 km
MV50-5452BongomBjørn HaraldVaregg  FleridrettMann19677,0 km
MV55-5956KolsethOdd ArneFjellhug/Vereide  ILMann19637,0 km
MV70-7470HorntvedtThorFjellhug/Vereide  ILMann19497,0 km
MV70-7474HuusReidar GN/AMann19457,0 km
        
        
        




Sommarens siste Gloppe-Trim

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 20. Jun 2019

66 var med denne onsdagskvelden.  Gjertrud Olin Gjengedal vann gåvekortet frå Spenst.

Då startar vi opp att med ny trim til hausten, nærare bestemt 14. august


EtternamnFornamn Tid 
AndenæsAnne Neteland x 
AndenæsIngrid Martine x 
ApalsetMarit x 
AskeJorunn Dvergsdal x 
AskeRuth x 
AskeSunniva Mardal           11,28 
AustrheimIngebjørg x 
BakkelidAnja x 
BakkelidHeidi x 
BakkelidLukas Verlo x 
BerheSamra Ytbarek x 
BjørkumSolfrid x 
DøskelandAron Grov           10,54 
EikenesAsbjørg x 
EngelstadInger Lise x 
EngelstadIvar x 
EngesetJune Elvebakk x 
FagerliFrode x 
FøleideMartin x 
GausdalPer Ola x 
GautefallÅsne Susanne Viken x 
GjengedalGjertrud Olin x 
GjengedalMarie x 
HaugeKristin x 
HelgheimCecilie M x 
HelgheimEmil           16,38 
HellerudØystein x 
HendenArnold x 
HjelleJon Bjarte x 
HoddevikGuri x 
HolmeBritt x 
HumbersetSindre           18,30 
KirkhornAmalie             11,24 
LangeteigTord              8,23 
LangloAda Tomine Helgheim           11,55 
LarsenFrode x 
LotheAdrian           14,07 
LotheSteinar x 
LundarUna Ingeborg Gaasemyr x 
MyklandAnita x 
MyklandArne   x 
MyklandMarie Ravnestad x 
MyklandSofie Ravnestad x 
NetlandAud Karin x 
NyhammerDagfinn           17,29 
NyhammerMargit x 
PedersenBjørnar x 
RausetLiv Kristin  Eimhjellen x 
RavnestadAnne Karen x 
RosetJan Erik           16,46 
RosetÅshild  x 
RyssdalPer x 
RyssdalRandi x 
SandeKjell   x 
SandeRonald x 
SandnesInger x 
SieslingHennie x 
SlettvollKari x 
SvalheimAurora x 
SvalheimHege Marita x 
SørebøGerd x 
SøreideAstrid x 
TisthamarGrete Liv x 
TveitMerete x 
UnderthunPål Asbjørn Nyland x 
YtredalKari x 




Revidert funksjonærliste Svinestranda Opp

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 17. Jun 2019


Funksjonærar Svinestranda Opp 2019

 

Søndag 23. juni,  Start i Firdavegen kl 12.00

ved Vereide Bakeri utsalg.

 

60+ startar 11.30.  14 år og yngre startar kl 12 (Austrh.støylen)

 

Sekreteriat/ tidtaking:    

Leiar:                                     Dagfinn Nyhammar;

Heradsplassen:                    Kjellfrid Åsnes Gloppestad, Inger Lise Vereide, Marit Myklebust Hauge


Austrheimsstølen :               Kjell Jørgen Slettvoll(leiar), Kirsti Bjotveit, Morten Leirgul, Ole Gaute  Hovstad


Speaker:                                               Harald Slettvoll


Ansvarleg Austreimstølen: Telt med meir+ rydding: Odd Bjarne Tveit 


Premiering:                        Ole Gaute Hovstad, Dagfinn Nyhammer

 

Startar:                                Sentrum: Arne Klakegg (tlf.kontakt til toppen)


                                              Austrheimsstøylen: Jonfinn Aske , Kjell Jørgen Slettvoll


 

Tidtking                              

Austrh.støylen:                  Kjell Jørgen Slettvoll(leiar), Kirsti Bjotveit +

Svinestranda:                     Mariann Skaaden(leiar, Kristian Skaaden, Geir Skåden

                                               Eivin Rauset, Birger Volstad, Øyvind Seim

 

Saft:                                      Fossen/Vegen: Jon Solheim, Per Engeseth

                                               Austr.stølen:    Jonfinn Aske, Jonny Hauge

                                               Grønebakkane:  Elling Hauge, Øystein Fjellestad

                                               Svinestranda:  Hans Arne Lundestad, Birger Vollstad

 

Vakter:                                Sandane /E39 Arild Nes (Leiar) Jon Slagstad, Børre Tystad,

                                               Frode Fjellestad, Elling Fjellestad.

                                               Holvikfossen: Oddgeir Leirgul, 

                                               Austr.stølen, Parkering: Terje Solheim, Rune Fjellestad, Øystein Fjellest.

 

Transport:                           Mini bussar: Folkehøgskulen, Magnar Holvik

 

Bompengar:                        Jan Roger Engeset                             

 

Løype:                                  Rydding/merking: Kennet Fure  ----

 

Kiosk:                                   Økonominemnda v/ Bjørn Roth-Andenæs

 

Straum  agregat:                Leidulf Gloppestad/ Ståle Austrheim

 

Litt opprydding etter starten i sentrum:  Arne Klakegg/Kjellfrid Åsnes Gloppestad.

 

Portal ved start.            Kjell Arne Bakketun, Vidar Føleide                 

 

Håpar dei som er sett opp kan vere med.

 

Dersom problem, ta kontakt med Birger Berge snarast. tlf. 90175252

 

Lukke til!




Gloppe-Trim nr. 8 - 2019

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 17. Jun 2019

68 deltakarar; ikkje verst!  Her er dei som var med (tidtaking: dei yngste, med tider under 16,40 minutt, har sprunge 2 km, resten 4 km)


EtternamnFornamn Tid 
AndenæsIngrid Martine x 
ApalsetAmalie Skeistrand x 
ApalsetMarit x 
ArnestadJørgen    7,24 
AskeJens Ove Mardal x 
AskeJorunn Dvergsdal x 
AskeSunniva Mardal x 
BakkelidAndreas Skeistrand x 
BakkelidAnja x 
BakkelidHeidi x 
BakkelidLukas Verlo x 
BergerIngrid   x 
BerheSamra Ytbarek x 
DaleIngeborg Mardal x 
DyrnesIngeborg   x 
EideVidar  18,32 
ElvebakkDim  16,37 
ElvebakkLise x 
ElvebakkMarion x 
EngelstadInger Lise x 
EngelstadIvar x 
EngesetJune Elvebakk x 
FøleideMartin x 
GausdalPer Ola x 
GautefallÅsne Susanne Viken x 
GjengedalGjertrud Olin x 
GjengedalMarie x 
HelgheimEmil    7,03 
HellerudØystein x 
HolmeBritt x 
HåheimElfrid Rauset x 
HåheimGunnar x 
HåheimMari x 
HåheimOla  x 
HåheimTerje x 
KandalOddlaug x 
LangeteigJenny    9,10 
LangeteigTord     8,22 
LotheSteinar x 
LundarUna Ingeborg Gaasemyr x 
MyklandAnita x 
MyklandMarie Ravnestad x 
NesJorunn    x 
NetlandAud Karin x 
NyhammerDagfinn  17,49 
NyhammerMargit x 
PedersenMarte Sørebø x 
RausetLiv Kristin  Eimhjellen x 
RausetMathias x 
RosetJan Erik  16,50 
RosetÅshild  x 
RyssdalRandi x 
RådArild x 
SandeKjell   x 
SandnesInger x 
SieslingHennie x 
SkeistrandElin  x 
SvalheimHege Marita x 
SvalheimMathea x 
SvalheimSondre    7,07 
SørebøGerd x 
SøreideAstrid x 
TisthamarGrete Liv x 
TveitCecilie x 
TveitMerete x 
TveitOdd Bjarne x 
UnderthunPål Asbjørn Nyland x 
VerloKjartan x 




Fin premiar til klassevinnarane

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 10. Jun 2019

DESSE TRE LOKALPRODUSENTANE VIL SYTE FOR KLASSEVINNAR-PREMIAR PÅ SVINESTRANDA OPP SOM VI TRUR BOKSTAVELEG TALT VIL FALLE I SMAK!.  (for å unngå mistydingar; Gardsbrenneriet stiller med verdas beste alkoholfrie eplemost!)










Gloppemeisterskapen i friidrett på tirsdag.

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 8. Jun 2019

Gloppemeisterskapen i friidrett går på Byrkjelo tirsdag 11. juni, kl 18.00.  Påmelding frå kl 17.00.  Også 9-åringar kan vere med, men stiller i 10-årsklassa.





64 på sjuande Gloppe-Trimmen!

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 8. Jun 2019


Gloppe-trim nr 7, 5. juni 2019

Vinnar av gåvekortet frå Vest Optik vart Ingeborg Mardal Dale


EtternamnFornamn Tid 
AndenæsIngrid Martine x 
ApalsetMarit x 
ArnestadJørgen   7,24 
AskeJorunn Dvergsdal x 
AskeSunniva Mardal x 
AustrheimRagnhild B x 
BakkelidAndreas Skeistrand x 
BakkelidAnja x 
BakkelidAnne Kristin x 
BakkelidHeidi x 
BakkelidLukas Verlo x 
BerheSamra Ytbarek x 
DaleAnne-Marte Mardal x 
DaleIngeborg Mardal x 
EideVidar 18,46 
EikenesAsbjørg x 
ElvebakkDim x 
ElvebakkLise x 
ElvebakkMarion x 
EngelstadInger Lise x 
EngelstadIvar x 
EngesetJune Elvebakk x 
FagerliFrode x 
FløtreTeodor Dale x 
FureMagni x 
FøleideMartin x 
GausdalPer Ola x 
GautefallÅsne Susanne Viken x 
GjengedalMarie x 
HaugeKristin x 
HelgheimCecilie M x 
HelgheimEmil   7,15 
HendenArnold x 
HjelleJon Bjarte x 
HoddevikGuri x 
HolmeBritt x 
KibreadYakob Naomi x 
LangeteigTord  x 
LotheSteinar x 
LundarUna Ingeborg Gaasemyr x 
MardalAase Karin x 
MardalKristin x 
MyklandAnita x 
MyklandMarie Ravnestad x 
NetlandAud Karin x 
NyhammerDagfinn x 
NyhammerMargit x 
NyheimIngunn x 
RausetLiv Kristin  Eimhjellen x 
ReedBjørg x 
RosetJan Erik 17,21 
RyssdalPer x 
RyssdalRandi x 
SandeKjell   x 
SandeRonald x 
SandnesInger x 
SlettvollKari x 
SvalheimHege Marita x 
SvalheimMathea x 
SvalheimSondre x 
SæterøyEva x 
SørebøGerd x 
TveitCecilie x 
TveitMerete x 




Levert av IdrettenOnline