Barneidrettsmerka i friidrett

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 30. Aug 2022


Mange hugsar sikkert idrettsmerka som vi fekk m.a. i barneskulen.  Slike merke finst framleis, og over ser du "krava" til det enkelte merke.

Vi har stort sett 10-åringar som går på trening, og er med på stemne, og alle som har vore med av desse i år, har greitt merke i bronse, sølv eller gull i fleire øvingar.

Desse merka går med dei same krava heilt til ein er 13 år, så ein 10-11-åring har gode sjansar på både gull, sølv eller bronse, sjølv om han/ho ikje har nådd krava enno.

Er det interesse for desse fine merka, kan friidrettsgruppa bestille inn!


https://www.friidrett.no/globalassets/barn-og-ungdom/merker-knapper-og-kravkort/kravkort-barneskolen-2018.png




Friidrettstreninga startar opp att tysdag 30. august!

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 26. Aug 2022

Vi startar opp att med friidrettstrening komande tirsdag (30. august), kl 17.30 på Vereide.  
Det vert utetrening fram til haustferien.  Då startar ein på innetreninga i hallen.
Bli med ute no nokre veker; vi finn på masse kjekt på løpebana og området i kring!


Nær 30 deltakarar på Seriestemnet på Byrkjelo

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 26. Aug 2022

Biletet er frå 60 m g/menn alle klassar


Nær 30 deltakarar møtte fram på seriestemnet på Byrkjelo i går kveld.  Vindstille, god temperatur, og ørlite yr, gav gode forhold.

Her er namn og resultat for dei som var med:


Seriestemne i friidrett på Byrkjelo Stadion

Torsdag 2. juni 2022 – Arrangør: Fjellhug/Vereide il

Øving

Alder

Namn

Klubb

Resultat

Vind

60 m

J07

Aurora Hjelle, 

BBIL

13,55

-0,8

 

J08

Jenny Gloppestad Hjelle

BBIL

12,76

-0,8

 

J09

Ane Johanne Mardal

STIL

11,52

-0,8

 

J10

Olianne Lothe MardaL

stil

11,22

-0,8

 

J11

Karoline F Bolstad

BBIL

10,88

0,1

 

J13

Kristina Jonstad Jakobsen

Førde 

8,69

0,1

 

J15

Mathea Svalheim

STIL

8,76

0,1

 

G05

Tobias Veien

BBIL

15,22

-0,6

 

G05

Leo Olai Nyhammer

Fjellhug/Vereide il

13,58

-0,6

 

G07

Mateo Veien

BBIL

11,88

-0,6

 

G08

Mathias F Bolstad

BBIL

10,39

-0,6

 

G10

Oliver Eliah Gjelsten

STIL

10,12

-0,6

 

G10

Sigve Kristiansen

Fjellhug/Vereide il

10,37

-0,6

 

G10

Even Gule

Brodd

11,58

-0,6

 

G10

Hans Fredrik Gloppestad

Fjellhug/Vereide il

11,89

-0,6

 

G10

Mateo Lindvik

Fjellhug/Vereide il

11,56

-0,6

 

G11

Markus Sægrov Djupvik

STIL

10,12

-0,6

 

G14

Erlend Grytten Sunnarvik

Florø T&IF

7,80

-0,6

 

MV45-49

Jon R Hauge

GFIL

8,54

-0,6

 

 

 

 

 

 

400 m

J14

Amanda Rørvik 

Førde

63,47

 

 

J09

Ane Johanne Mardal

STIL

1.36,80

 

 

J10

Olianne Lothe MardaL

STIL

1.35,22

 

 

G07

Matheo Veien

BBIL

1.37,21

 

 

G08

Mathias F Bolstad

BBIL

1.34,16

 

 

G10

Oliver Eliah Gjelsten

STIL

1.18,23

 

 

G10

Jonatan Mosland

Fjellhug/Vereide il

1.23,51

 

 

G10

Even Gule

STIL

1.33,55

 

 

G13

Nils Audun Lothe Tystad

STIL

1.09,14

 

 

MV45-49

Jon R Hauge

GFIL

60,93

 

 

 

 

 

 

 

600 m

G14

Vebjørn Orheim Mundal

Fjærland il

1.38,21

 

 

G14

Leon Tveito

Kaupanger il

1.39,29

 

 

 

 

 

 

 

1500 m

J14

Othilie Bosdal Thorsen

Førde il

5.20,10

 

 

G11

Markus Sægrov Djupvik

STIL

5.37,85

 

 

G14

Ola Aasen

Førde il

4.56,82

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lengde

J07

Aurora Hjelle, 

BBIL

1,75

 

 

J08

Jenny Gloppestad Hjelle

BBIL

2,05

 

 

J09

Ane Johanne Mardal

STIL

2,08

 

 

J10

Olianne Lothe MardaL

stil

2,49

 

 

J11

Karoline F Bolstad

BBIL

2,95

 

 





 

 

J15

Mathea Svalheim

STIL

4,92

0,0

 

G05

Tobias Veien

BBIL

1,82

 

 

G05

Leo Olai Nyhammer

Fjellhug/Vereide il

1,75

 

 

G07

Mateo Veien

BBIL

2,60

 

 

G08

Mathias F Bolstad

BBIL

2,99

 

 

G10

Oliver Eliah Gjelsten

STIL

3,03

 

 

G10

Sigve Kristiansen

Fjellhug/Vereide il

2,96

 

 

G10

Jonatan Mosland

Fjellhug/Vereide il

2,93

 

 

G10

Hans Fredrik Gloppestad

Fjellhug/Vereide il

2,60

 

 

G10

Mateo Lindvik

Fjellhug/Vereide il

2,99

 

 

G11

Filip Mardal Fuglestrand

STIL

3,73

 

 

G14

Erlend Grytten Sunnarvik

Florø T&IF

5,63

-0,3

 

 

 

 

 

 

Liten Ball 150 g

J07

Aurora Hjelle, 

BBIL

3,56

 

 

J08

Jenny Gloppestad Hjelle

BBIL

15,12

 

 

J09

Ane Johanne Mardal

STIL

14,37

 

 

J10

Olianne Lothe MardaL

stil

16,38

 

 

J11

Karoline F Bolstad

BBIL

25,13

 

 

G05

Tobias Veien

BBIL

8,91

 

 

G05

Leo Olai Nyhammer

Fjellhug/Vereide il

7,29

 

 

G07

Mateo Veien

BBIL

18,58

 

 

G08

Mathias F Bolstad

BBIL

17,99

 

 

G10

Oliver Eliah Gjelsten

STIL

36,23

 

 

G10

Sigve Kristiansen

Fjellhug/Vereide il

26,14

 

 

G10

Even Gule

STIL

21,00

 

 

G10

Jonatan Mosland

Fjellhug/Vereide il

29,79

 

 

G10

Hans Fredrik Gloppestad

Fjellhug/Vereide il

17,89

 

 

G10

Mateo Lindvik

Fjellhug/Vereide il

25,52

 

 

G11

Filip Mardal Fuglestrand

STIL

41,92

 

 

G11

Markus Sægrov Djupvik

STIL

25,92

 

 

G11

Matias Fuglestrand

STIL

24,85

 

 

G12

Elias Mosland

Fjellhug/Vereide il

38,20

 

 

 

 

 

 

 

Spyd 400 g

J13

Nora Haram Lundestad

Fjellhug/Vereide il

17,48

 

 

J14

Margrete Slåtten

Jølster

20,94

 

 

G13

Fillip Mardal Fuglestrand

STIL

24,26

 

 

 

 

 

 

 

 




Deltakar-beste på kveldens Gloppe-Trim

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 24. Aug 2022

 57 frammøtte i kveld, noko som er toppnotering for 2022

EtternamnFornamn Tid 
AaBertinex
AlmeFrank22,13 (4 km)
ApalsetMaritx
BakkelidAnne Kristinx
BakkelidHeidix
BakkelidLukas Verlox
DjupvikMari Sægrov29,33 (4km) 
DjupvikMarkus Sægrov17,48 (4km) 
DjupvikRoger Aax
ElvebakkLisex
ElvebakkMarionx
EngelstadInger Lisex
EngelstadIvarx
FrøyenLiv Hennyx
FuglestrandFilip Mardal7,37
FuglestrandFredrik Mardal 14,17
FuglestrandFrida Mardal13,04
FuglestrandOle Dan18,50 (4km) 
GausdalPer Olax
GautefallÅsne Susanne Vikenx
GustafsonLillx
HansenBenny Østerbye19,42 (4km) 
HolmeBrittx
HorntvedtArild15,15 (4km) 
HorntvedtMarkus Berg7,57
HorntvedtSolveig Berg29,23 (4km) 
KandalRagne Marie Røedx
KandalRuben10,24
LotheSteinarx
LundarUna Ingeborg Gaasemyrx
MardalAase Karinx
MardalAnna Elisabetx
MyklandAnitax
NyhammerMargitx
PedersenBjørnarx
RosetNils Ovex
RosetÅshild x
RyssdalPer  x
RyssdalRandix
RådArildx
SamestadAndersx
SandeAne Svidal14,37
SandeKjell  x
SandeLilly Svidal29,23 (4km) 
SandnesIngerx
SvidalIrene15,43 (4km) 
SægrovMay-Brittx
Sægrov-ØygardHeidi x
SørebøGerdx
SørheimAnita21,34 (4km) 
SørheimAnna Mathea Honningsvåg8,02
SørheimLars Andreas Honningsvåg9,06
UndertunBentex
UndertunPål Asbjørnx
VieTina Løkke19,42 (4km) 
YtredalKarix
ØsterbyeMarius Gade19,42 (4km) 
Øygard

(2 km på dei som ikkje har oppgjeve distanse bak resultatet)
Ulrik Sægrov 20,42 (4km)

 


Ajourført funksjonærliste til NM/Gloppen Halvmaraton

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 24. Aug 2022


Det har heldigvis ikkje vore meldt mange forfall til funksjonærlista som vart sendt ut til alle for ei tid tilbake.

No har vi ajourført den, og reknar med at den er meir eller mindre endeleg.  Kirsti Bjotveit og Else Margrethe Larsen har eigne lister for sine ansvarsområde.


Funksjonærliste-2022 ajourført.docx



Gloppe-trim # 10 hadde 49 deltakarar

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 17. Aug 2022

Gledeleg mange som stilte opp for å prøve seg mot stoppeklokka.

To langvegsfarande debutantar frå Bodø, med slekt i Gloppen, stilte opp, og kom flott gjennom Buktaløypene.  Dei hadde også god lyst til å melde seg på NM/Gloppen Halvmaraton 1. august.

 

Mange på startstreken i kvelv.  Gledeleg at så mange har lyst å springe mot seg sjølv og stoppeklokka!

                                                                    (foto: Irene Svidal)

Simen Elvestrand og Rita Solheim var på ferie i Gloppen, og nytta høvet til å få seg ein fin fartstur i Bukta.  Dei bur vanlegvis i Bodø.

                                                        (foto: Irene Svidal)

EtternamnFornamn Tid 
AaBertinex
AlmeFrank21,24  (4km)
ApalsetMaritx
DjupvikMari Sægrov27,58  (4km) 
DyrnesIngeborgx
ElvebakkLisex
ElvebakkMarionx
ElvestrandSimen16,11  (4km) 
EngelstadInger Lisex
EngelstadIvarx
FrøyenLiv Hennyx
FuglestrandFredrik Mardal 24,25  (4km) 
FuglestrandFrida Mardal13,59  (2 km) 
GadeStine21,18  (4km) 
GausdalPer Olax
GautefallÅsne Susanne Vikenx
GustafsonLillx
HolmeBrittx
HorntvedtArildx
HorntvedtSolveig Berg27,58  (4km) 
LotheSteinarx
LundarUna Ingeborg Gaasemyrx
MardalAase Karinx
MardalAnna Elisabetx
MyklandAnitax
PedersenBjørnarx
RosetJan Erik17,22  (4km) 
RosetNils Ovex
RosetÅshild x
Roth-AndenæsVetle10,13  (2 km) 
RyssdalPer  x
RyssdalRandix
RådArildx
SamestadAndersx
SandeAne Svidal14,11  (2 km) 
SandeKjell  x
SandeLilly Svidal27,58  (4km) 
SandnesIngerx
SolheimRita18,24  (4km) 
SvidalIrenex
SægrovMay-Brittx
SørheimAnita10,24   (2 km) 
SørheimAnna Mathea Honningsvåg8,06 (2 km) 
SørheimLars Andreas Honningsvåg10,18  (2 km) 
TveitCecilie16,58  (4km) 
TveitMeretex
UndertunPål Asbjørnx
YtredalKarix
ØsterbyeMarius Gade8,26  (2 km)






Haustens første Gloppe-Trim (10/8-22)

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 17. Aug 2022

EtternamnFornamn Tid 
AlmeFrank22,18
AlmeKristian x
ApalsetMaritx
BakkelidAnjax
BakkelidAnne Kristinx
DjupvikMari Sægrov11,22
DjupvikMarkus Sægrov16,47
DjupvikRoger Aa16,48
DyrnesIngeborgx
EikenesElise Mx
ElvebakkLisex
ElvebakkMarionx
EngelstadInger Lisex
EngelstadIvarx
FjellestadEdvard15,58
FrøyenLiv Hennyx
FuglestrandFilip Mardal19,07
FuglestrandFredrik Mardal 23,21
FuglestrandFrida Mardal11,22
FuglestrandOle Danx
GautefallÅsne Susanne Vikenx
GustafsonLillx
HansenBenny Østerbyex
HoleAndreas Nyhagen 17,03
HolmeBrittx
HorntvedtArildx
HorntvedtMarkus Berg8,19
HorntvedtSolveig Berg11,00
KandalRuben27,18
LotheSteinarx
MardalAase Karinx
MathisenEspen19,06
MyklandAnitax
NerlandBirgittex
PedersenBjørnarx
RaknesBaard18,24
RosetJan Erik17,38
RosetNils Ovex
RosetÅshild x
RyssdalPer  x
RyssdalRandix
SamestadAndersx
SandnesIngerx
SvalheimAurora16,57
SægrovMay-Britt27,18
Tystad Elsex
UndertunPål Asbjørnx
YtredalKarix
ØsterbyeMarius Gade19,02
ÅrdalTormod  x


Mathias Nesgård med sterk 4.plass

Postet av Fjellhug/Vereide IL den 10. Aug 2022

Åpne bilde

Mathias med sterk 4.plass i det internasjonale Stranda Fjord Trail Race som gikk av stabelen i helga.


Sverre Nesdal Aske deltok også, ilag med en del andre gloppere også; Ørjan Brunstad, Irene Svindal, Trude Eimhjellen, Arild Horntvedt, Torbjørn Brandsæter og Lars Otto Alme. Torbjørn kom på 3.plass i 48K km!!! Ørjan på 6.plass på samme distanse. 

Resten av gjengen løp 25K distansen.  Irene og Trude gjorde også solide løp.  Det var svært krevende forholde med sleipt og gjørmete føre. Men det var flere som persa seg tidsmessig i forhold til i fjor.


https://live.eqtiming.com/58214#result 

https://strandafjordtrailrace.com/